..:: Gazetka uczniów Gimnazjum nr 2 w Mielcu ::..
* Aktualności
* Wywiad
* Słownik gimnazjalisty
* Prawdy i mity o II LO
* To już jest koniec...
* Poradnik


* Opeth
* Loreena
* Godziny
* Auteczko
* Edi
* T. Love
* Wiersze i wierszyki
* Meksykański temperament


* Przemyślenia FleQ'a
* Coś strasznego
* "Kwiatki" z zeszytów
* Powiedzonka uczniów


* Redacja gazetki
* Redakcja strony


* Aktualności samorządu szkolnego *

Nadeszła wiosna [a może już LATO] - świat budzi się do życia. Kwiaty kwitną, pogoda jest (z drobnymi wyjątkami) piękna, zaś wszystkim uczniom zaczyna powoli szumieć w głowach. Trudno się więc dziwić, że większość z nas z coraz większą niechęcią spogląda na książki. Tym nudniejszy wydaje się artykuł sekretarza SU, którego smutną, aczkolwiek nieuniknioną dolą, jest przypominać o sprawach samorządu. Tak więc - tym razem szybko i sprawnie. Pierwszy dzień wiosny: Mimo, że frekwencja w szkole tego dnia była dosyć niska, to zabawa i tak była wyśmienita. Przygotowaliśmy dla was specjalny, wiosenny koncert życzeń. Pozdrowienia były nadawane przez okrągłe dwie godziny lekcyjne - aż nam w gardłach zaschło od odczytywania tych wszystkich kartek i karteczek (Tu specjalne podziękowania dla uczniów klasy III h za cierpliwość i odwagę cywilną). Następnie, dla tych nielicznych, którzy pozostali tego dnia w szkole - koleżanki i koledzy z klasy II b zorganizowali wiosenną "ścieżkę". Zabawa polegała na tym, że rozwiązania podawanych przez radiolę zagadek miały was naprowadzić na trop ukrytego gdzieś w szkole "skarbu". Z przykrością stwierdzam, że uczniom klas pierwszych w ogóle nie udało się odnaleźć "fanta" (Drugoklasistom zajęło to około piętnastu minut - geniusz czy też raczej niezwykłe szczęście?). Szkoda, że nie widzieliście samych siebie - biegających po całym budynku z nosami tuż przy podłodze, czujnie nasłuchujących i obserwujących całe otoczenie. Po pierwszym dniu wiosny nastąpiła przerwa w działalności samorządu. Powód? Wizja nadchodzących egzaminów gimnazjalnych. Doszliśmy wspólnie do wniosku, że trudno będzie kogokolwiek angażować w organizowanie imprez. Daliśmy więc wam nieco czasu na przygotowania i naukę. Ale teraz uwaga! Samorząd wraca do pracy. Zbierzcie pomysły, propozycje (prośby i zażalenia). Przed nami również wybory do Samorządu Uczniowskiego na najbliższy rok.

Trzymajcie się więc zdrowo -
Miłych, wiosennych chwil życzy wam sekretarz SU Gimnazjum nr 2
- Ola Rejman

P.S. Zatrzymajcie jeszcze na sekundę wasz wzrok na tej stronie. Nadszedł bowiem czas na pożegnanie. (Jest to ostatni numer gazetki w tym roku szkolnym). Tegoroczny samorząd składa się przede wszystkim z uczniów klas trzecich, którzy już niedługo wyfruną spod opiekuńczych skrzydeł naszego gimnazjum. Czas szukać szczęścia gdzie indziej (gdzie indziej zacząć siać strach i terror...). Wierzcie lub nie, ale te trzy lata upłynęły bardzo szybko (no, może z pewnymi drobnymi wyjątkami, typu - nudnawa lekcja...). Teraz nic już się nie da zmienić. Samorząd zrobił wiele, ale na pewno nie wszystko, co było możliwe do zrobienia. Przed wami więc kolejne wyzwania. Nie traćcie czasu, bo jest go na to zbyt mało. Nie bójcie się realizować waszych nawet najśmielszych pomysłów. Jeżeli utworzycie zgrany zespół, uzbroicie się w odwagę i cierpliwość - nie będzie dla was rzeczy niemożliwych. No, może nieco patetycznie to zabrzmiało... Nie mogłam ulec pokusie. W każdym bądź razie - życzę powodzenia wszystkim tym, którzy lubią sporty ekstremalne na tyle, by "pchać" się w działalność w Samorządzie Uczniowskim.

Z OSTATNIEJ CHWILI

KONKURS SUPER SZKOŁA

Nasza szkoła znalazła się w grupie 3 najlepszych gimnazjów wyłonionych spośród 3,5 tys. szkół w Ogólnopolskim Konkursie "Super Szkoła 2002", organizowanym przez dziennik Super Express. Konkurs polegał na zaprezentowaniu tego, co udało się szkole osiągnąć w ciągu czterech lat funkcjonowania. Za przejście do II etapu nasze gimnazjum otrzymało certyfikat "Szkoły przyjaznej uczniom", podpisany przez marszałka Sejmu Marka Borowskiego.