Gazetka uczniów Gimnazjum nr 2 w Mielcu

- Snowboarding
- Tolerancja
- Sport

Samorząd Uczniowski ma zaszczyt złożyć całemu Gronu Pedagogicznemu, wszystkim pracownikom szkoły oraz uczniom naszego gimnazjum najserdeczniejsze życzenia noworoczne. W nowym, 2004 roku, życzymy wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz wielu osiągnięć i realizacji zamierzonych celów. Po tym miłym wstępie przejdziemy, jak to się mówi, do rzeczy. Jak zapewne wszyscy wiecie, Samorząd Uczniowski zorganizował, po raz drugi, konkurs na stroik i życzenia świąteczne. Spodziewaliśmy się, oczywiście, wielu niebanalnych pomysłów, jednak tegoroczne stroiki sprawiły nam dużą niespodziankę. Były absolutnie czadowe! Każda klasa miała swój własny pomysł, więc obok tradycyjnych stroików znalazł się także...wieniec unijny zrobiony przez klasę III d. Jak widać polityka jest wszędzie, nawet w szkole. Jury miało spore trudności z oceną,, lecz nagrodę udało się przyznać. Zwycięski stroik należał do klasy I g, która przygotowała bardzo „smakowity” stroik. Były w nim ciasteczka, pierniczki i inne pyszności. Aż ślinka cieknie, niestety, nie był do jedzenia! Wyróżnione zostały prace klas: I a, I h, III e, III d. Życzenia świąteczne były również, jeśli nie bardziej, pomysłowe i różnorodne. Tu również widać było, że klasy mają dużą inwencję, a przy tym bardzo różny gust. Niektóre stawiały na klasykę: życzenia tradycyjne, bardzo poetyckie i piękne. Inne realizowały bardzo śmiałe, nowoczesne i awangardowe wizje. Efekt był...śmieszny! Słuchając dowcipnych, rymowanych czy nawet rapowanych życzeń po prostu nie można powstrzymać uśmiechu. Tym razem konkurs rozstrzygnęło głosowanie wszystkich klas. W tej kategorii zwyciężyły życzenia klasy III g. Były bardzo dowcipne, napisane z fantazją i… lekką domieszką ironii. Wyróżnienia otrzymały klasy: III h, III d, II a.
ZOOM KULTURALNY
- Dogville