Gazetka uczniów Gimnazjum nr 2 w Mielcu

- Skateboard
- Sport
- Sukcesy uczniów GIM 2

Jak zapewne wiecie, w marcu głównym zadaniem samorządu było przygotowanie szkolnego konkursu "GimIdol", wzorowanego na popularnym programie "Idol" (każdy z pewnością słyszał o wrednym Maćku Maleńczuku czy Alicji Janosz lub Alex, jak kto woli). W naszym konkursie brali udział uczniowie ze wszystkich klas, podzieleni wg wieku. Nie mogło oczywiście zabraknąć jury, które było równie, jeśli nie bardziej, złośliwe jak w telewizji. W jego skład wchodzili: Krzysiek Piechota, Marcin Nowak, Grzesiek Marek, Monika Rybak i Natalia Duszkiewicz oraz p. Marzena Czubecka i p. Tomasz Nowakowski. Wszyscy starali się, jak mogli. Przygotowania do konkursu niektórzy śpiewacy podjęli na długo przed wyznaczonym terminem "castingu". Żądzę zwycięstwa można było zobaczyć na wielu twarzach. Próby stawały się koszmarem, gdy nieszczęśni wykonawcy zapominali tekstów lub ze zdenerwowania nie mogli wydobyć głosu. Zrozpaczony pan Tomek rwał włosy z głowy. Do "GimIdola" pozostała śmieszna liczba dni, a tu nic nie zrobione !!! A jednak, mimo tych kłopotów, wszystko udało się dograć na ten wielki dzień, 23 marca, który chyba zapamięta każdy gimnazjalista : Konkurs rozpoczął się już na drugiej lekcji. Prowadzący, Iwona Ciuba i Jasiek Jasiński, zapowiadali wyjście na scenę kolejnych wokalistów. Oczywiście nie brakowało również zespołów, które popisywały się przed oszołomioną komisją tańcem i śpiewem, a nawet grą na instrumentach! Jako pierwsi śpiewali wykonawcy z klas drugich, idąc tym samym na pierwszy ogień jury. Ostatecznie jednak, mimo wielu złośliwych uwag i krytykowania, jury wybrało zwycięzców. Zostali nimi: I miejsce- Agnieszka Łukaszek (2 f), II miejsce- Karolina Kamińska (2 e), III miejsce- Agnieszka Kowalik (2 h) Zdobywczyni pierwszego miejsca zaśpiewała piosenkę Edyty Bartosiewicz "Jenny". Pierwsze klasy nie były gorsze niż drugie. Wykonawcy dawali z siebie wszystko, mimo to nic nie mogło powstrzymać jurorów przed wrednym komentowaniem każdej fałszywej nuty. Nie wiedzieć czemu, w takich komentarzach celował Grzesiek M., zyskując miano drugiego Maleńczuka : Bezkonkurencyjna w tej kategorii okazała się Danuta Górka z kl. I e, śpiewająca utwór grupy Varius Manx. II miejsce zajęła Agata Kusek (kl. I i), a III- Madzia Gil z I b. Najwięcej śmiechu przysporzyły występy klas trzecich, które wyszły z założenia, że dobra zabawa jest najważniejsza.. Najśmieszniejsze były występy klas III e, która przedstawiła składankę rodem z wiejskiego wesela i III d, która odegrała skecz, oparty na fragmentach znanych piosenek. Z tych klas było też chyba najwięcej zespołów. Jeden był na tyle dobry, że....wygrał!! Była to grupa z kl. III c, w składzie: Patrycja Kowalska, Natalia Dziewit, Justyna Krężel, Bartosz Barnaś, Tomasz Ślusarczyk i Krzysztof Rębisz. Śpiewali (i tańczyli) piosenkę Christiny Aguilery "Come on over". Drugie miejsce zajęły, ex aequo, Karolina Stańczuk z kl. III b i Basia Czerwińska kl. III h. Przyznano nagrody publiczności: klasy pierwsze - Danuta Górka I e, klasy drugie - Karolina Kamińska II e, klasy trzecie - kabaret z klasy III d (Monika Dubiel, Joanna Wołowiec, Joanna Występek, Paulina Zielińska). "GimIdol" zrobił duże wrażenie również na mieleckiej telewizji, która przyjechała, by sfilmować to niecodzienne widowisko. Cała młodziez Gim2 doszła do wniosku, że warto taką imprezę powtórzyć- najlepiej wielokrotnie :

Asia Gajek III b

KOMUNIKAT SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO !!!

Z okazji przyjęcia naszego kraju do Unii Europejskiej [już 1 maja] Dyrekcja i Samorząd Uczniowski organizują dla Was DYSKOTEKĘ SZKOLNĄ. Odbędzie się ona 31 kwietnia, początek o godzinie 17.00. Można przyjść w szpilkach!!!
DO 20 IV KAŻDY PRZEWODNICZĄCY KLASY POWINIEN DOSTARCZYĆ LISTĘ Z NAWISKAMI CHĘTNYCH. Bliższych informacji udziela Samorząd Szkolny!!!

RETURN OF TOSIEK !!!

UWAGA, UWAGA! Zaskakująca wiadomość dla wszystkich fanów naszego ulubionego woźnego - pana TOŚKA. WASZ IDOL POWRACA !!! Trzeszcząca podłoga, otwierające się drzwi, ślady rąk na ścianie, wieczorami rytmicznie gasnące i zapalające się światło, a wreszcie nocne zmory w koszmarach najbardziej "punktujących" uczniów są niepodważalnymi znakami na to, że już wkrótce w szkole zagości ład i porządek! STRZEŻCIE SIĘ, BO OTO STRAŻNIK TEKSASU I GLINIARZ z DŻUNGLI (w jednej osobie) POWRACA! JUŻ 1 KWIETNIA 2004 ROKU SPOTKACIE GO TAM, GDZIE ZWYKLE NA WAS CZEKA. Dlaczego Pan Tosiek tak długo nie dawał żadnego znaku życia? Co skłoniło go do tak nagłego powrotu? Odpowiedzi na te i wiele innych nurtujących Was pytań szukajcie w następnym numerze "Szkoolera"
ZOOM KULTURALNY
- Władca.. oskarów