Gazetka uczniów Gimnazjum nr 2 w Mielcu

- Subkultury
- The truth is
- Żebratctwo

Piękny, czerwcowy poranek... Ptaszki śpiewają,, pszczoły bzyczą, czuć powiew ciepłego zefirka, zwiastującego zbliżające się wielkimi krokami lato J (zaczyna się niczym dobrze zapowiadająca się powieść z ciekawym rozwinięciem). A tymczasem my... siedzimy na II sesji Dziecięcej Rady Miasta. Możemy obserwować jak z ciężkim sercem włodarze naszego Mielca przekazują tron panów i władców dzieciom. Osobom szczególnie ważnym w tym dniu. Tego typu spotkania chyba wrosły już na stałe w tradycje naszego miasta, bowiem w zeszłym roku, dokładnie tego samego dnia i dokładnie o tej samej porze odbyła się I sesja, podczas której również rządzili najmłodsi. Uczennica naszego gimnazjum, Marta Gałkowska, przekazuje urząd przewodniczącej DRM Oreście Pietras. Nowa „władza” (na odległość wyczuwalna jest jej trema) stara się jak najlepiej wypaść w swojej nietypowej roli. Jednym z głównych punktów programu jest przemówienie pana Zdzisława Nowakowskiego, który informuje nas, że w Mielcu ma powstać ZOO (hmm... ciekawe co? albo raczej kogo? będziemy tam oglądać), wesołe miasteczko (jak długo uda mu się utrzymać w nienaruszonym stanie :/ ), cyrk (może będzie tam jakiś jeden lew, chociażby Tołstoj) i inne tego typu atrakcje. Przed delegacją naszej szkoły stoi niezwykle trudne zadanie. Nie wiadomo, czy najdzielniejsi śmiałkowie by mu podołali. Otóż muszą przedstawić wyniki ankiety przeprowadzonej we wszystkich mieleckich gimnazjach. Ich zadaniem jest nie tylko przedstawienie tzw. „suchych faktów”. Muszą także zainteresować swoją wypowiedzią wszystkich obecnych. Robią, co mogą. Wyciskają z siebie siódme poty. Na zakończenie ich wywodów wszyscy… się uśmiechnęli. Przecież nie powiedzieli nic śmiesznego... Jedynie tyle, że (jak wynika z wypowiedzi uczniów) instytucjami państwowymi, do których mogą zwracać się dzieci, jeśli ich prawa zostały naruszone, są CIA, KGB i Unia Europejska. Nasza delegacja zyskała dużo podczas wizyty w urzędzie miasta. Co najmniej ... kilka kilogramów. Ale cóż zrobić? Chyba nie wypada odmówić, gdy ktoś proponuje nam loda czy ciastko. Chyba by się obraził ten ktosiek… *** W czwartek 20 maja 2004r. W Warsztacie Terapii Zajęciowej w Mielcu mieszczącym się przy ulicy Kocjana 15 miała miejsce impreza, którą dla uczestników WTZ przygotowała młodzież naszej szkoły. Uczniowie, wraz z p. Urszulą Koślą, p.Tomaszem Nowakowskim oraz p. Barbarą Dobrowolską przedstawili fragmenty naszego niezapomnianego „Gim Idola” - znane piosenki polskie i zagraniczne. Oceny wykonywanych utworów dokonywało na bieżąco jury składające się z uczestników Warsztatu. Rozpiętość opinii jury była duża, zawierała się w przedziale od krytycznych do bardzo pozytywnych. Publiczność żywo reagowała na komentarze jurorów oklaskami bądź głośnym pomrukiem niezadowolenia. Po zakończeniu prezentacji, kiedy jury wybierało zwycięzców konkursu, zespół dziewcząt przedstawił kilka układów tanecznych, które wzbudziły duży aplauz publiczności. Po ogłoszeniu wyników przewodniczący jury, p. Andrzej Barszcz wręczył zwycięzcom nagrody, którymi były prace wykonane przez uczestników WTZ. To integracyjne spotkanie było jednym z wielu, w których udział bierze niepełnosprawna młodzież z WTZ. Było okazją do wspólnej zabawy, ale też elementem edukacyjnym dla młodzieży szkolnej w poznawaniu świata ludzi niepełnosprawnych.
ZOOM KULTURALNY
- Marzenia i koszmary