WYRÓŻNIENIE DLA KINGI Drukuj Email

Kinga Kapinos, uczennica klasy 1F otrzymała wyróżnienie za tomik poezji w XVI edycji Powiatowego Konkursu „Wydajemy własną książkę”. Dnia 17 czerwca 2016r. uczestniczyła w uroczystym rozstrzygnięciu konkursu i wysłuchała fragmentów swojej twórczości w wykonaniu artystów GDK w Grochowem.

 
KONKURS BIBLIJNY ROZSTRZYGNIĘTY Drukuj Email

10 czerwca miało miejsce wręczenie nagród konkursu biblijnego,  w którym wzięło udział 39 uczniów.. Zwycięzcą został Wojciech Królikowski (kl. 2a). Uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące Ewangelii według św. Łukasza.
Gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom oraz gorąco zachęcamy pozostałych uczniów do lektury Pisma Świętego!

Więcej…
 
ZWYCIĘZCY SZKOLNYCH KONKURSÓW Drukuj Email

Uczniowie klas pierwszych i drugich brali udział w szkolnych konkursach przedmiotowych. Zwycięzcami zostali: 

  • "Potyczki z fizyką i chemią": I miejsce - Piotr Koceniak (kl. 2e), II miejsce - Kamil Kolin (kl. 2b), III miejsce - Hubert Zięba (kl. 2b)
  • "Szkolny konkurs matematyczny klas pierwszych": I miejsce i tytuł laureata - Arkadiusz Paterak (kl. 1g), Kacper Borys (kl. 1i), Mikołaj Proczek (kl. 1i), II miejsce - Filip Cichoń (kl. 1i), III miejsce - Szymon Dernoga (kl. 1g), Katarzyna Gołąb (kl. 1h). 
 
"WESOŁE NUTKI" WŚRÓD NAS Drukuj Email

PLAKAT16 czerwca gościliśmy "WESOŁE NUTKI" - kolejną grupę przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 4 w Mielcu wraz z opiekunkami. Wzorem poprzedników przyszli do sali fizyki, gdzie czekały doświadczenia i pokazy przygotowane przez naszych gimnazjalistów.
Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem przeprowadzali doświadczenia m. in. przekonali się o działaniu ciśnienia atmosferycznego, oglądali świat w tęczowych barwach, sprawdzali działanie magnesów, soczewek i zwierciadeł. Wielka ciekawość naszych gości i uśmiech na ich twarzach były dla nas największym podziękowaniem za gościnę. 

Więcej…
 
TRZY PUCHARY ERYKA Drukuj Email

Trzech uczniów naszej szkoły wzięło udział w Międzynarodowych Zawodach Modeli Kosmicznych "World Cup In Cracow 2016", połączonych z zawodami Pucharu Polski. Tegoroczne zawody cieszyły się bardzo dużym powodzeniem - wystartowało w nich ponad 60 zawodników z 6 krajów. W rywalizacji wystartowali m.in. Eryk Halaburda z klasy 3d, Wojciech Koszelski z klasy 1h oraz Kacper Krempa z klasy 2f. Z zawodów Eryk wrócił do Mielca z trzema pucharami i awansem do Mistrzostw Swiata, które odbędą się w czasie wakacji na Ukrainie. Serdecznie gratulujemy!

Więcej…
 
KINGA LAUREATKĄ KONKURSU POETYCKIEGO Drukuj Email

Kinga Kapinos, uczennica kl. 1f, uzyskała tytuł laureata XII Międzywojewódzkiego Konkursu Poetyckiego „JA I ŚWIAT”, organizowanego przez WDK w Rzeszowie. Otrzymała III nagrodę za wiersz pt. „Mama”, który został wybrany spośród 138 tekstów gimnazjalistów. 10 czerwca Kinga zaprezentowała swój utwór podczas Gali Laureatów. Gratulujemy!

 
PODSUMOWANIE KONKURSÓW KURATORYJNYCH Drukuj Email

PLAKAT8 czerwca br. w Rzeszowie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Podczas uroczystości z udziałem wojewody Ewy Leniart, zostały wręczone dyplomy i nagrody uczniom uzyskującym wybitne wyniki w konkursach przedmiotowych, tj. laureatom wielokrotnym i zwycięzcom. Wśród wyróżnionych byli uczniowie naszej szkoły: Małgorzata Róg (kl. 3d) - laureatka czterech konkursów oraz Piotr Koceniak (kl. 2e) - laureat dwóch konkursów. Wręczono również dyplomy dla przygotowujących ich nauczycieli. Ponadto nasze gimnazjum uzyskało Certyfikat „Szkoły przyjaznej utalentowanym uczniom”, który z rąk wojewody odebrała pani dyrektor Małgorzata Wacławska. Certyfikat potwierdza szczególne warunki tworzone uczniom przez szkołę w dziedzinie rozwijania zdolności i osiągania sukcesów w konkursach przedmiotowych, organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. 

Na uroczystym podsumowaniu osiągnięć uczniów naszej szkoły spotkali się laureaci i finaliści konkursów kuratoryjnych, ich rodzice i nauczyciele. Uczniowie zostali nagrodzeni bonami na zakup nagród, rodzice otrzymali listy gratulacyjne, nauczyciele podziękowania. Nagrodzeni uczniowie to: Małgorzata Róg (kl. 3d), Piotr Koceniak (kl. 2e), Hubert Zięba (kl. 2b), Wiktoria Cichońska (kl. 3d), Daria Piekarz (kl. 3d), Martyna Kulawiec (kl. 2b), Mateusz Bielecki (kl. 2e), Kamil Kolin (kl. 2b), Aleksandra Rzeszut (kl. 3a), Hanna Wałek (kl. 3d), Julia Trzaska (kl. 3d), Mikołaj Broniewski (kl. 3a).

Więcej…
 
OBÓZ WYPOCZYNKOWY „ZDROWO, WESOŁO I BEZPIECZNIE” PDF Drukuj Email

Informujemy, że są jeszcze wolne miejsca na obóz wypoczynkowy dla uczniów gimnazjum. Obóz odbędzie się w dniach 29.07 – 13.08.2016 w miejscowości Karwieńskie Błota. Jego organizatorem jest Hufiec ZHP Mielec. Oferta skierowana jest do rodzin:

  1. objętych Programem Mielecka Karta Rodziny 3+,
  2. w których dochód miesięczny na jednego członka rodziny nie przekracza 800 zł netto,
  3. w innych uzasadnionych przypadkach, omówionych z pedagogiem szkolnym.

Szczegółowych informacji udziela pedagog Monika Zarzyczna – Saja, tel. 17 788 42 86.

 
KONKURS NA REKLAMĘ CZYTELNICTWA ROZSTRZYGNIĘTY Drukuj Email

8 czerwca 2016 roku w mieleckiej filii Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej rozdano nagrody uczestnikom powiatowego Konkursu na plakat promujący czytelnictwo. W konkursie wzięły udział 33 szkoły, w tym 11 gimnazjów. W I etapie konkursu uczestniczyło 607 uczniów, do II etapu komisje szkolne zakwalifikowały 94 uczestników. Nasza uczennica z kl.1e Karolina Wójcik zdobyła wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy Karolinie i równocześnie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie promując czytelnictwo.

 
"KTO CZYTA, ŻYJE PODWÓJNIE" PDF Drukuj Email

18 maja 2016r. w Bibliotece Pedagogicznej w Mielcu odbył się finał Powiatowego Konkursu Czytelniczego. Naszą szkołę reprezentowały 2 uczennice: Julia Krejcz (kl. 1h) i Karolina Kokoszka (kl. 2c). Obie zdobyły tytuł laureata. Gratulujemy! Opiekunami w/w uczennic są panie: Ewa Bryła i Małgorzata Jaśkiewicz.

 
KIERMASZ UŻYWANYCH PODRĘCZNIKÓW DO KLASY TRZECIEJ Drukuj Email

Informujemy, że kiermasz podręczników szkolnych do klasy trzeciej odbędzie się w dniu 17 czerwca (piątek)  od godz.10.00 do godz. 13.00 w sali nr 13.

Uczniowie zainteresowani w dniach 15-16 czerwca (środa-czwartek) od godz. 11.00 do godz. 14.00 w sali nr 13 mogą oddać w komis swoje podręczniki wraz z kartką zawierającą wykaz podręczników wystawionych do sprzedaży, ich ceny, imię i nazwisko oraz klasę ucznia (druk do pobrania w sali nr 13).

Po odbiór pieniędzy lub zwrot podręczników prosimy zgłosić się w dniach 21-23 czerwca (wtorek- czwartek) od godz. 11.00 do godz. 13.00 do sali nr 13.

Serdecznie zapraszamy do udziału w kiermaszu!

 
ZEBRANO 7796 KILOGRAMÓW Drukuj Email

W kończącym się roku szkolnym prowadzona była zbiórka surowców wtórnych, w którą najbardziej zaangażowali się uczniowie z klasy 1g oraz klasy 1i. Ogółem zebrano 7796 kg:  makulatury - 7064,5 kg, plastiku - 651 kg, aluminium - 11,5 kg i baterii - 69 kg.

Najwięcej zebrali uczniowie z klasy 2e - 1284,5 kg oraz z klasy 1i - 977 kg, natomiast indywidualnie: Zdziebło Anna (kl. 2e) - 920 kg, Wąsowicz Antoni (kl. 3b) – 710 kg, Krzyżek Mateusz (kl. 3c) – 522 kg, Szucsán Enikö (kl. 3d) – 372 kg.

 
WŚRÓD NAJLEPSZYCH W OIG Drukuj Email

W dniach 20-22 maja 2016 roku w Gdyni odbyły się Finały X Jubileuszowej Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów. Ta ogólnopolska olimpiada przedmiotowa, skierowana do uczniów szkół gimnazjalnych, jest organizowana na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej przez Stowarzyszenie Talent. W tegorocznych Finałach Olimpiady wzięło udział blisko stu uczniów, którzy na etapie szkolnym i okręgowym uzyskali najlepsze wyniki. Wśród nich znaleźli się reprezentanci naszej szkoły. Hubert Zięba z klasy 2b zdobył tytuł laureata III stopnia, zaś Małgorzata Róg z klasy 3d otrzymała tytuł finalisty. To kolejne sukcesy naszych informatyków. Serdecznie im gratulujemy!

Więcej…
 
SUKCESY WOKALISTEK Drukuj Email

W XXII Miejskim Konkursie Piosenki "Śpiewać każdy może"  Bernadetta Gałda (kl. 3a) w znakomitym stylu zwyciężyła w kategorii gimnazja i szkoły średnie, wykonując piosenkę z repertuaru  A. Majewskiej „Jaki piękny świat”.

W XVI Konkursie Piosenki Angielskiej spośród reprezentantów naszej szkoły najlepszy okazał się duet - Julia Kapusta i Katarzyna Żurek z kl. 2c. Wokalistki otrzymały  nominację do dalszego etapu konkursu i wzięły udział w jego finale, który odbył się w Tarnobrzegu. 

Wszystkim wokalistom gratulujemy wspaniałych występów.

Więcej…
 
SUKCESY W PIŁCE NOŻNEJ PDF Drukuj Email

IMG_7837W dniu 06.06.2016  na Stadionie  Gryfu Mielec zakończył się turniej piłki nożnej gimnazjów o Mistrzostwo Mielca. Zawody odbywały się w hali balonowej przy SP9 od listopada do  kwietnia.W kategorii chłopców i dziewcząt (klasy III) zwyciężyły zespoły Gimnazjum nr 2. Królem strzelców wśród dziewcząt została nasza zawodniczka - Fila Oliwia (7 bramek). Gratulujemy!

 
MIELECKIE ŚWIĘTO NAUKI I TECHNIKI Drukuj Email

PLAKATW dniach 2 – 4 czerwca 2016r. odbył się VII Festiwal Nauki i Techniki w Mielcu, którego byliśmy współorganizatorami. Wśród wielu znakomitych gości znaleźli się m.in. gen. Mirosław Hermaszewski oraz prof. dr hab. Stanisław Dylak.

W ramach festiwalu odbyły się konferencje, wykłady, warsztaty, pokazy dla nauczycieli, młodzieży i dzieci. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Młodzież mogła wykazać się w różnych konkursach, turniejach i zawodach.

Więcej…
 
Mielec Cube Days 2016 PDF Drukuj Email

MIELEC CUBE DAYS 2016 to drugie po ponad 2 letniej przerwie ogólnopolskie zawody speedcubingowe w Mielcu. Tym razem dwudniowe, średniej wielkości. Wśród 80 zawodników z kraju, być może zza granicy /trwa rejestracja/, wystartują między innymi takie nazwiska jak: Tomasz Żołnowski - Mistrz Europy 3x3 2008 Lisbona, Michał Pleskowicz - Mistrz Świata 3x3 2011 Bangkok oraz absolwent Gimnazjum nr 2 - Jakub Kipa - drugi V-ce Mistrz Świata 3x3 2015 Sao Paulo. Najważniejsze punkty programu zawodów: godzina rozpoczęcia: 9.00 sobota , dekoracja zwycięzców /poprzedzona finałem 3x3/; 17.00 niedziela. 

Serdecznie zapraszamy  na zawody w imieniu organizatorów: Zarządu UKS "Atlas" przy Gim. 2  i Dyrekcji ZST w Mielcu.

 mielec_cube_day_plakat

 
TANECZNE SUKCESY Drukuj Email

PLAKATMiło nam poinformować, iż kolejny raz nasi tancerze Emilia Mądry (kl. 1e) i Oskar Żuczek (kl. 1h) swoją determinacją i sportową postawą udowodnili, że marzenia nie mają granic. Na przełomie maja i czerwca odnieśli kolejne sukcesy w turniejach tanecznych zachwycając nie tylko publiczność ale także jurorów.

Więcej…
 
SOLIDARNI Z NIEPEŁNOSPRAWNYMI Drukuj Email

PLAKATJuż trzeci raz w Mielcu Polskie Stowarzyszenie Osób Upośledzonych Umysłowo zorganizowało Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie. Dzień ten jest bardzo ważny nie tylko dla nich, ale także dla nas, ponieważ zwraca uwagę na fakt, że osoby te żyją wśród nas i zasługują na naszą pomoc, zrozumienie oraz akceptację. W marszu wzięło udział wiele osób, wśród nich znaleźli się również uczniowie naszej szkoły - członkowie Samorządu Uczniowskiego pod opieką pani Aliny Pietras i pani Ewy Dworkiewicz oraz członkowie Caritas pod opieką pani Sylwii Miękoś.

Więcej…
 
SUKCESY PLASTYCZNE PDF Drukuj Email

Aleksandra-Bednarz_05_1 W XIV Miejskim Konkursie Ekologicznym "Mnie ta ziemia od innych droższa" laureatkami zostały uczennice: Zuzanna Dyl, Enicö Szucsán , Aleksandra Sokół, Milena Gil.
W konkursie miejskim „Mielec – nasz powiat, nasze miasto" uczennica Enicö Szucsán otrzymała I nagrodę w kategorii aktualny obraz miasta – „Starówka widziana oczami mieszkańców".
W IX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Poezja w obrazach" 2016 – uczennica Aleksandra Bednarz otrzymała I nagrodę, do wiersza W. Szymborskiej „Martwa natura z balonikiem"
W Ogólnopolskim Konkursie „Budujemy razem" na plakat promujący zbiórkę środków na budowę Europejskiego Centrum Hipoterapii dla Dzieci Autystycznych I nagrodę otrzymała klasa II G  – 50% dofinansowanie do 6-dniowej wycieczki do Zakopanego (wych. Urszula Kapuścińska Kopacz).
Wszystkim nagrodzonym GRATULUJEMY!

Więcej…
 
PRZEDSZKOLAKI W NASZYM GIMNAZJUM Drukuj Email

PLAKATW dniu 18 maja do naszego gimnazjum przybyli niezwykli goście. Była to grupa przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 4 w Mielcu wraz z opiekunkami. Celem wizyty była sala fizyki, gdzie czekały doświadczenia i pokazy przygotowane przez naszych gimnazjalistów.
Goście z wielkim zainteresowaniem przyglądali się starszym kolegom i sami również przeprowadzali doświadczenia m. in. "robili" prąd, sprawdzali działanie magnesów, soczewek i zwierciadeł, "wytwarzali" próżnię i miniaturową fontannę oraz "badali" ciecz nieniutonowską. Zaangażowanie i wielka ciekawość naszych gości, uśmiech na ich twarzach i słowa podziękowania dla nas - gospodarzy na długo pozostaną w naszej pamięci. 

Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 7 z 38

URZĄD MIEJSKI

herb_urzad_miejski_d_36

ARCHIWUM SUKCESÓW

SZKOLNE MOODLE

DĄB PAMIĘCI WŁADYSŁAWA KAWY

KAMPANIA RZECZNIKA PRAW DZIECKA

KINOSZKOŁA

 
 

I TY MOŻESZ POMÓC

Pogoda w Mielcu

Od 2004 roku...

Wyświetla ilość odsłon artykułów : 2602949