GIMNAZJALIŚCI NA POLITECHNICE RZESZOWSKIEJ Drukuj Email

W dniach 4 - 6 maja br. odbyły się po raz osiemnasty pokazy z fizyki. Wśród obserwatorów znalazła się liczna grupa uczniów naszej szkoły. Pokazy obejrzeli uczniowie z klas 1G, 1I, 2C, 2F, 3D oraz 3F, którzy w tym celu udali się na Politechnikę Rzeszowską.

Więcej…
 
UWAGA! INFORMACJA W SPRAWIE REKRUTACJI 2016/2017 PDF Drukuj Email

W związku z koniecznością zgłoszenia do organu prowadzącego liczby kandydatów ubiegających się o przyjęcie do gimnazjum prosimy o złożenie ZGŁOSZEŃ lub WNIOSKÓW do dnia 5 maja 2016r.  w Sekretariacie Uczniowskim. Na podstawie ilości złożonych dokumentów organ prowadzący  ustali liczbę oddziałów klas pierwszych na rok szkolny  2016/2017.

 
PAMIĘTAMY O KATYNIU PDF Drukuj Email

 _DSC2215W czwartek obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej i 76 rocznicę  śmierci podporucznika, żołnierza Wojska Polskiego Władysława Kawy, którego upamiętnia Dąb Katyński rosnący na dziedzińcu naszej szkoły.

Więcej…
 
TAK BYŁO ... 22 KWIETNIA 2016 Drukuj Email

PLAKAT22 kwietnia był wyjątkowym dniem dla naszej szkoły. Korytarze, sale i wszystkie zakamarki Gim2 zapełniły się wyjątkowymi gośćmi. Z zaproszenia skorzystało wielu tegorocznych szóstoklasistów i ich rodziców. Ilość osób zgromadzona w naszej hali sportowej podczas inauguracji Dnia Otwartego porównywalna była chyba tylko do widowni na meczach naszych piłkarzy ręcznych. Krótka część oficjalna, kończąca się słowami p. dyrektor Małgorzaty Wacławskiej: „Otwieram dla Was naszą szkołę…” A po niej to, co najciekawsze – poznawanie nowej szkoły i jej atutów. Przyszli gimnazjaliści mogli przekonać się, że tutaj jest „PRZYJAŻNIE. BEZPIECZNIE. TWÓRCZO. DLA KAŻDEGO Z NAS.”

Więcej…
 
III MIEJSCE KRZYŚKA W JIU JITSU PDF Drukuj Email

KrzysztofW dniu  16.04.2016 odbyły się jedne z największych zawodów jiu jitsu w Polsce  Octopus BJJ Cup. W imprezie wzięło udział ponad 600 zawodników z całej Polsce. Na zawodach bardzo dobrze zaprezentował się uczeń naszej szkoły  Krzysztof  Kobos  zajmując III miejsce w kat. białych pasów do 76 kg. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
SUKCES MARTYNY Drukuj Email

Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy 2b Martyna Kulawiec zajęła drugie miejsce w VI Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów.

Serdecznie gratulujemy uczennicy oraz jej opiekunowi naukowemu pani Katarzynie Pacholec.

 
SPOTKANIA Z RODZICAMI Drukuj Email

spot_rInformujemy, że w dniu 27 kwietnia 2016 roku (środa) odbędą się spotkania według następującego harmonogramu:

 • godz. 17.00 z rodzicami uczniów klas drugich i trzecich.
 • godz. 18.00 z rodzicami uczniów klas pierwszych
 • Spotkania odbędą się w wyznaczonych salach.

   
  MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM Drukuj Email

  21 kwietnia 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Mielcu  odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów laureatom miejskich eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom”. Celem turnieju była popularyzacja wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru oraz udzielania pierwszej pomocy.

  Wśród najlepszych uczestników turnieju znaleźli się uczxniowie klasy 2e: Mateusz Bielecki Piotr Koceniak. 

  Więcej…
   
  POKONAJ CUKRZYCĘ Drukuj Email

  „POKONAJ CUKRZYCĘ” to hasło przewodnie tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia przypadającego na dzień 7 kwietnia.  W związku z tym Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) podjęła działania mające na celu promocję wiedzy o cukrzycy. Przyłączając się do tej akcji, w czasie prelekcji n.t. różnych aspektów dotyczących cukrzycy wygłoszonej przez panią higienistkę, zachęciliśmy  naszą młodzież do dobrowolnego zbadania poziomu cukru we krwi. Zainteresowanie było większe niż oczekiwaliśmy, co stanowi dowód na poważne potraktowanie tematu w odniesieniu do własnego zdrowia. Bardzo ciekawe okazały się wyniki pomiarów.

  Więcej…
   
  LAUREACI I FINALIŚCI KOLEJNYCH KONKURSÓW Drukuj Email

  Z przyjemnością informujemy, że laureatką kuratoryjnego Konkursu Matematycznego została Małgorzata Róg (kl. 3d), tytuł finalisty zdobyli: Hubert Zięba (kl. 2b) i Julia Trzaska (kl. 3d), natomiast laureatkami Konkursu Języka Polskiego zostały: Wiktoria Cichońska (kl. 3d) i Daria Piekarz (kl. 3d).

  Serdecznie gratulujemy uczniom oraz ich opiekunom naukowym: pani Elżbiecie Gmyrek, pani Halinie Jakubowskiej i pani Marzenie Czubeckiej.

   
  PONAD DWIE TONY DARÓW DLA POTRZEBUJĄCYCH Drukuj Email

  W dniach 5 oraz 12 marca tego roku wolontariusze naszego Szkolnego Koła Caritas wzięli udział w „Operacji Kilo” Akcja polegająca na zbiórce żywności i środków czystości przeprowadzona była w sklepach sieci Biedronka,  A&K i Orzech. 

   Zebrano ponad 2 tony darów, które były wsparciem dla najuboższych w przygotowaniach świątecznych. Dziękujemy wszystkim za poświęcony czas i okazane serce. Warto pomagać!

  Więcej…
   
  LAUREAT KONKURSU GEOGRAFICZNEGO Drukuj Email

  Z przyjemnością informujemy, że laureatem kuratoryjnego Konkursu Geograficznego został Piotr Koceniak (kl. 2e). 

  Serdecznie gratulujemy uczniowi oraz jego opiekunowi naukowemu, panu Robertowi Kaganowi.

   
  FINALIŚCI KONKURSU CHEMICZNEGO Drukuj Email

  Z przyjemnością informujemy, że finalistami kuratoryjnego Konkursu Chemicznego zostali: Hubert Zięba (kl. 2b), Małgorzata Róg (kl. 3d) i Daria Piekarz (kl. 3d).

  Serdecznie gratulujemy uczniom oraz ich opiekunowi naukowemu, pani Małgorzacie Kisiel.

   
  GIMNAZJALIŚCI - TECHNICY NA START Drukuj Email

  W sobotę 12 marca w Zespole Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu odbyła się IV edycja Konkursu Wiedzy Technicznej GIMTECH. Wydarzenie ma za zadanie rozbudzić zamiłowanie młodzieży do wiedzy technicznej. W tym roku czołowe miejsca w konkursie zajęli uczniowie naszego gimnazjum. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Małgorzata Róg (kl. 3d), zaś na kolejnych stopniach podium znaleźli się kolejno Kamil Kolin (kl. 2b) i Hubert Zięba (kl. 2b). Uczniów przygotowywała pani Stanisława Chmielowiec. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  Więcej…
   
  MAŁGOSIA LAUREATKĄ OGÓLNOPOLSKIEJ OMG Drukuj Email

  W dniach 19-20 marca w Warszawie odbyły się zawody trzeciego stopnia XI Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów (2015/2016). Z przyjemnością informujemy, że laureatką została uczennica kl. 3d Małgorzata Róg

  Gratulujemy uczennicy oraz jej opiekunowi naukowemu pani Elżbiecie Gmyrek.

   
  KOLEJNY SUKCES TANCERZY NASZEJ SZKOŁY PDF Drukuj Email

  20 marca 2016 roku para tancerzy naszego gimnazjum Emilia Mądry (kl. 1e) i Oskar Żuczek (kl. 1h) wzięła udział w XIII Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego "O nagrodę Prezydenta" w Mielcu. Po zaciekłej rywalizacji uczniowie zdobyli 1 miejsce w kategorii tanecznej 14/15 F i awansowali do wyższej klasy E. Opiekunem pary jest pan Mariusz Sosiński.

  Gratulujemy i zyczymy dalszych sukcesów.

  Więcej…
   
  NAJLEPSZY SPORTOWIEC - UCZEŃ JEST WŚRÓD NAS PDF Drukuj Email

  W Hotelu Polskim w Mielcu odbyło się rozstrzygnięcie plebiscytu „Sportowcy Roku 2015”. Organizatorem konkursu był Tygodnik Regionalny „Korso”. Podczas uroczystej gali nagrodzono uczniów naszego gimnazjum. Tytuł najlepszego Sportowca - Ucznia otrzymał uczeń kl. 1h Wojciech Koszelski

  Więcej…
   
  LAUREACI KONKURSU INFORMATYCZNEGO PDF Drukuj Email

  Z przyjemnością informujemy, że laureatami kuratoryjnego Konkursu Informatycznego zostali: Hubert Zięba (kl. 2b), Małgorzata Róg (kl. 3d) i Kamil Kolin (kl. 2b). 
  Serdecznie gratulujemy!

   
  ŚWIETNE WYNIKI PŁYWAKÓW Drukuj Email

  max_gliwice_4W czasie zimowych mistrzostw Polski juniorów 16-letnich w pływaniu Maksymilian Cerlich (kl. 3c) w wyścigu na dystansie 100 m stylem zmiennym wywalczył tytuł mistrza Polski, a na 200 m tym samym stylem zdobył medal brązowy. W czasie mistrzostw Polski juniorów 15-letnich Andrea Litwin (kl. 3c) wywalczyła brązowy medal na 200 m stylem motylkowym. 

  Więcej…
   
  NAJFAJNIEJSZA DZIEWCZYNA Drukuj Email

  8 marca to święto wszystkich kobiet, dlatego z tej okazji chłopcy z naszej szkoły postanowili uświetnić ten dzień niespodzianką dla swoich koleżanek. Z każdej klasy nominowali jedną dziewczynę do tytułu Najfajniejszej Dziewczyny Gimnazjum nr 2. W wyniku głosowania do finału zakwalifikowało się 7 dziewcząt, a ostatcznie trzecie miejsce zajęła Gabriela Palimąka z kl. 3b, drugie miejsce - Aleksandra Barnaś z kl. 1g. tytuł "Najfajniejszeej Dziewczyny Gimnazjum nr 2" zdobyła Julia Kapusta z kl. 2c

  Więcej…
   
  AWANS SIATKAREK DO FINAŁU REJONOWEGO PDF Drukuj Email

  siatka_awans_rejonW dniu 07.03.2016 w Gimnazjum w Woli Mieleckiej odbył się Finał Powiatowy w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Drużyna naszego gimnazjum wygrywając mecze z zespołami z Woli Mieleckiej, Radomyśla Wielkiego i Tuszowa Narodowego zajęła I miejsce awansując do Finału Rejonowego. Skład zespołu: Patrycja Florek, Nicola Szwaja, Aleksandra Kędra, Alicja Wrażeń, Weronika Ejnik, Alina Mazurek, Magdalena Szczepańska i Klaudia Forczek. Gratulujemy. Opiekunem drużyny jest pan Grzegorz Cibicki.

   
  Więcej artykułów…
  << Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnie >>

  Strona 11 z 41

  URZĄD MIEJSKI

  herb_urzad_miejski_d_36

  ARCHIWUM SUKCESÓW

  SZKOLNE MOODLE

  DĄB PAMIĘCI WŁADYSŁAWA KAWY

  KAMPANIA RZECZNIKA PRAW DZIECKA

  KINOSZKOŁA

   
   

  I TY MOŻESZ POMÓC

  Pogoda w Mielcu

  Od 2004 roku...

  Wyświetla ilość odsłon artykułów : 2864527