DZIEŃ ZDROWIA W PRZEDSZKOLU PDF Drukuj Email
Wpisał Piotr Krempa   
Środa, 23. Marzec 2011 05:40
W dniu 14.03.2011 uczennice klasy  3e z Gim2 zorganizowały Dzień Zdrowia w przedszkolu nr 4 w Mielcu. Uczestniczki przygotowały quiz, rebusy i zgadywanki smaków owoców i warzyw. Przedszkolaki świetnie poradziły sobie z tymi zadaniami. W nagrodę otrzymały drobne upominki wykonane przez nasze uczennice. W rewanżu panie prowadzące grupę dostały kolorowe dyplomy dla Mistrzyń Wprowadzania i Propagowania Zdrowego Stylu Życia w Przedszkolu. Piękne dyplomy wykonała Ada Gmyrek z klasy 3e. Opiekunem grupy gimnazjalistek była Elżbieta Lodarska.
 

Zmieniony ( Wtorek, 05. Kwiecień 2011 15:15 )
 
ODYSEUSZE Z GIMNAZJUM NR 2 PONOWNIE W FINALE OGÓLNOPOLSKIM PDF Drukuj Email
Wpisał Małgorzata Wacławska   
Poniedziałek, 21. Marzec 2011 12:12

W sobotę 12 marca w Warszawie trzy drużyny reprezentujące naszą szkołę uczestniczyły w eliminacjach regionalnych  kolejnej edycji światowego konkursu Odysei Umysłu. Drużyny współzawodniczyły w pomysłowym rozwiązaniu wybranego Problemu długoterminowego. Musiały się także zmierzyć z nieznanym do ostatniej chwili zadaniem Spontanicznym. Do ogólnopolskiego Finału zakwalifikowały się dwie drużyny.

Grupa wiekowa III.

Problem długoterminowy 3: Z notatnika przewodnika.

Drużyna w składzie:
Izabela Szumełda, Anna Surmacz, Gabriela Nieć, Michał Lasek, Mariusz Kiciński, Jędrzej Mucha, Wojciech Jasiński.

Grupa wiekowa III.

Problem długoterminowy 2: To raczej proste inaczej.

Drużyna w składzie:
Paulina Bąk, Barbara Balcerzak, Karolina Gajek, Aleksandra Łuczkanyn, Anna Balcerzak,
Natalia Grzesik.

W dniach 2 – 3 kwietnia w Gdańsku te drużyny będą walczyć o reprezentowanie Polski na Finałach Światowych, które w maju odbędą się w  USA (University of Maryland, Collage Park, Washington).

Świetnie spisała się również trzecia - najmłodsza drużyna, która była „o krok” od finału.

Grupa wiekowa II.

Problem długoterminowy 3: Z notatnika przewodnika.

Drużyna w składzie:
Anna Kural, Barbara Chruściel, Dominika Skiba, Anna Cyran, Sylwia Polak, Piotr Fila.

GRATULACJE !!! należą się wszystkim uczestnikom, bo w Odysei najważniejsza jest podróż, w którą wyruszyli wraz z grupą przyjaciół, na przekór napotkanym trudnościom, pracując w zespole i dobrze się przy tym bawiąc, SPISALI SIĘ NA MEDAL !!!

Za dotychczasową współpracę drużynom dziękują i nadal trzymają kciuki trenerzy Odyseuszy:
Małgorzata Kisiel, Halina Kubica, Małgorzata Wacławska

Więcej informacji o Odysei Umysłu znajdziecie na stronie www.odyseja.org
Zmieniony ( Poniedziałek, 21. Marzec 2011 12:16 )
 
SZKOLNA STRONA ZAJĘŁA III MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE PDF Drukuj Email
Wpisał Małgorzata Wacławska   
Czwartek, 17. Marzec 2011 22:13

Nasza witryna zajęła III miejsce w piątej edycji konkursu "Witryna internetowa mojej szkoły"organizowanego przez Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie oraz Kuratorium Oświaty w Rzeszowie i Międzynarodowe Targi Rzeszowskie. Celem Konkursu była promocja szkół i placówek oświatowych województwa podkarpackiego - ich historii, dorobku i osiągnięć poprzez ukazanie zgłoszonych witryn internetowych. Dał on okazję do pokazania talentu i wiedzy młodych, uzdolnionych uczniów oraz ich umiejętności pracy indywidualnej i zespołowej.

WYNIKI KONKURSU:

Komisja V Podkarpackiego Konkursu "Witryna internetowa mojej szkoły" w składzie:
Marta Sowa-Kurasz - Międzynarodowe Targi Rzeszowskie,
Tomasz Kwiatkowski - Kuratorium Oświaty w Rzeszowie,
Andrzej Iskrzycki - Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie,
Stanisław Jahn - Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie,
Piotr Ożarski - Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie - przewodniczący,
po dokonaniu przeglądu i oceny zgłoszonych w konkursie witryn internetowych szkół
wybrała następujących 3 laureatów w kategorii gimnazjów:

1. Gimnazjum w Wiśniowej: www.gimnazjum-wisniowa.pl (98/100 pkt.)
2. Gimnazjum nr 4 w Mielcu: www.gim4.mielec.pl (75/100 pkt.)
3. Gimnazjum nr 2 w Mielcu: www.gim2.mielec.pl (71/100 pkt.)

oraz 3 laureatów w kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

1. Liceum Ogólnokształcące w Strzyżowie: www.lo-strzyzow.pl (95/100 pkt.)
2. Samorządowe Liceum Ogólnokształcące w Głogowie Małopolskim: www.liceum.glogow-mlp.pl (85/100 pkt.)
3. Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu: www.zso.tbg.net.pl (84/100 pkt.)

Zmieniony ( Czwartek, 17. Marzec 2011 22:22 )
 
KONKURS ORTOGRAFICZNY PDF Drukuj Email
Wpisał Małgorzata Wacławska   
Wtorek, 15. Marzec 2011 11:59
10 marca 2011r. odbył się w naszym gimnazjum szkolny etap Konkursu Ortograficznego „Ortografię można polubić”. Wzięło w nim udział 71 uczniów z klas I, II, III. Do kolejnego etapu zakwalifikowały się następujące osoby: Telega Anna, Kędzior Magdalena, Kołodziej Karolina, Kuncewicz Anna, Wójcik Katarzyna, Kiełb Joanna, Kozik Daniel i Ochalik Paweł. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.
 
SPOTKANIE Z KAMILEM BEDNARKIEM PDF Drukuj Email
Piątek, 11. Marzec 2011 17:32

W dniu 5 marca w Gimnazjum nr 2 w Mielcu odbyło się spotkanie młodzieży z laureatem konkursu "Mam Talent" Kamilem Bednarkiem i zespołem Star Guard Muffin. Młodzież zadawała Kamilowi szereg pytań. Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, co pokazuje, że młody gwiazdor jest już niezwykle popularny w środowiskach młodzieżowych. Pierwsza debiutancka płyta Kamila i zespołu na szanse szybko zdobyć tytuł "złotej płyty", natomiact sam Kamil Bednarek ma przed sobą prawdopodobnie "Wielką Karierę", czego wszyscy mu życzyli.

Tutaj można obejrzeć zdjęcia ze spotkania.

 

 

Zmieniony ( Poniedziałek, 14. Marzec 2011 17:23 )
 
INFORMACJE O KONKURASACH MATEMATYCZNYCH! PDF Drukuj Email
Wpisał Małgorzata Wacławska   
Piątek, 11. Marzec 2011 10:19
..::..
Eliminacje szkolne do Powiatowego Konkursu Matematycznego Klas Drugich Gimnazjum odbędą się we wtorek, 15 marca, na szóstej godzinie lekcyjnej. Udział mogą wziąć uczniowie klas pierwszych i drugich.
 
..::..
We środę 23 marca, o godzinie 13-tej odbędzie się etap szkolny Rzeszowskiego Konkursu Matematycznego Dla Gimnazjalistów. Udział w konkursie mogą wziąć uczniowie klas pierwszych i drugich.

..::..
Międzynarodowy konkurs matematyczny KANGUR odbędzie się dnia 17 marca o godz. 900.
Zmieniony ( Piątek, 11. Marzec 2011 10:56 )
 
MISTRZOSTWA MODELARZY PDF Drukuj Email
Wpisał Małgorzata Wacławska   
Środa, 09. Marzec 2011 11:51
26 lutego 2011 roku na obiekcie sportowym naszego gimnazjum zostały rozegrane Mistrzostwa Aeroklubu Mieleckiego w halowych modelach szybowców w klasie F1N. W zawodach uczestniczyło 20 zawodników z wielu klubów modelarskich  w tym z Krosna, Radomyśla Wielkiego, Tuszymy oraz szkolnych sekcji  mieleckich gimnazjów. W grupie juniorów w kategorii dziewcząt  Anna Magda  (kl.IID) zajęła pierwsze miejsce a w kategorii  „open” trzecie miejsce zajął Piotr Fila (kl.IIH). Bardzo dobrze spisali się pozostali zawodnicy Adam Ortyl (klIID) i Angelika Fila (klIID) plasując  się z  bardzo  dobrymi wynikami odpowiednio na 6 i 8 miejscu.  Serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 

Zmieniony ( Wtorek, 15. Marzec 2011 22:05 )
 
I MIEJSCE W FINALE POWIATOWYM W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT PDF Drukuj Email
Wpisał Piotr Krempa   
Piątek, 04. Marzec 2011 12:25
W dniu 22.02.2011 w Gimnazjum w Padwi Narodowej odbył się Finał Powiatowy w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Zespół z Gim2 wygrywając wszystkie mecze awansował do Finału Rejonowego. Skład zespołu: Ewa Stypa, Wiktoria Gumienna, Sylwia Turkot, Katarzyna Dudzik, Oktawia Krawiec, Nicola Stanowiec, Angelika Janus, Monika Ryba, Magdalena Pierzchała, Dominika Kania, Magdalena Gardulska. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w Finale Rejonowym! Opiekun: Piotr Krempa

Zmieniony ( Poniedziałek, 07. Marzec 2011 08:30 )
 
II MIEJSCE W FINALE POWIATOWYM W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW PDF Drukuj Email
Wpisał Piotr Krempa   
Piątek, 04. Marzec 2011 12:15
W dniu 23.02.2011 w Gimnazjum w Przecławiu odbył się Finał Powiatowy w Piłce Siatkowej Chłopców. Zespół z Gim2 zajął II miejsce. Skład zespołu: Kordian Skop, Damian Cichoń, Konrad Komaniecki, Jakub Miśkiewicz, Jakub Chmiel, Kacper Gwoździowski, Krystian Tylek, Paweł Słyk, Amadeusz Burek, Wojciech Flis, Grzegorz Świerk, Sebastian Peret, Michał Rajpold. Serdecznie gratulujemy! Opiekun: Piotr Krempa


Zmieniony ( Poniedziałek, 07. Marzec 2011 08:30 )
 
Największy sukces w historii Zespołu Muzyki Dawnej "Hortus Musicus"!!! PDF Drukuj Email
Wpisał Małgorzata Wacławska   
Środa, 23. Luty 2011 12:00
Podczas XXXIII Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej "Schola Cantorum" w Kaliszu odbywającego się w dn. 7-12.02.2011 ubiegłoroczne absolwentki naszej szkoły działające w zespole muzyki dawnej "Hortus Musicus" odniosły swój największy sukces w karierze pierwszy raz przywożąc z tego najbardziej prestiżowego polskiego Festiwalu Muzyki Dawnej dwie nagrody (Srebrną i Brązową Harfę Eola) w dwóch różnych kategoriach konkursowych (kategorii zespołów wokalno-instrumentalnych i kategorii zespołów instrumentalnych). Dodatkową nagrodą dla zespołu jest nominacja Jury konkursowego do udziału w Festiwalu Muzyki Dawnej im. Mikołaja z Radomia w Radomiu. W skład zespołu wchodzą Katarzyna Gołębiowska, Joanna Talarek, Milena Dworkiewicz, Olga Szęszoł, Agnieszka Gurgul, Marcelina Szczurek. Instruktorem zespołu jest Tomasz Nowakowski. Tutaj zobaczysz zdjęcia z uroczystości wręczenia nagród.


Zmieniony ( Piątek, 25. Luty 2011 15:57 )
 
AWANS DO FINAŁU POWIATOWEGO W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT PDF Drukuj Email
Wpisał Piotr Krempa   
Czwartek, 17. Luty 2011 16:38
W dniu 12.02.2011 w Gimnazjum Nr2 w Mielcu odbył się Finał Miejski w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Zespół z Gim2 wygrywając mecze z drużynami z Gim1 i Gim SMS  pewnie awansował do Finału Powiatowego. Skład zespołu: Ewa Stypa, Wiktoria Gumienna, Sylwia Turkot, Katarzyna Dudzik, Martyna Zielińska, Oktawia Krawiec, Nicola Stanowiec, Angelika Janus, Monika Ryba. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w Finale Powiatowym! Opiekun: Piotr Krempa


Zmieniony ( Czwartek, 17. Luty 2011 21:06 )
 
IV MIEJSCE W PÓŁFINALE WOJEWÓDZKIM W PIŁCE KOSZYKOWEJ CHŁOPCÓW PDF Drukuj Email
Wpisał Piotr Krempa   
Środa, 16. Luty 2011 16:52
W dniu 11.02.2011 w Gimnazjum Nr5 w Stalowej Woli odbył się Półfinał Wojewódzki w Piłce Koszykowej Chłopców. W silnie obsadzonej stawce zespół z Gim2 zajął IV miejsce plasując się za drużynami ze Stalowej Woli, Tarnobrzega oraz Czarnej Tarnowskiej. Skład zespołu: Hubert Litwin, Bartosz Tutro, Karol Rządzki, Tomasz Balon, Maciej Salagaj, Kamil Adamczyk, Fabian Kmieć, Wojciech Chmura, Michał Celarek, Krzysztof Gola. Serdecznie gratulujemy! Opiekun: Sławomir Cisiński
Zmieniony ( Czwartek, 17. Luty 2011 06:52 )
 
AWANS DO FINAŁU POWIATOWEGO W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW PDF Drukuj Email
Wpisał Piotr Krempa   
Wtorek, 15. Luty 2011 05:37
W dniu 05.02.2011 w Gimnazjum Nr2 w Mielcu odbył się Finał Miejski w Piłce Siatkowej Chłopców. Zespół z Gim2 wygrywając mecze z drużynami z Gim1 i Gim4  pewnie awansował do Finału Powiatowego. Skład zespołu: Kordian Skop, Damian Cichoń, Konrad Komaniecki, Jakub Miśkiewicz, Jakub Chmiel, Kacper Gwoździowski, Bartosz Bednarczyk, Paweł Słyk, Amadeusz Burek, Wojciech Flis, Grzegorz Świerk, Sebastian Peret. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Opiekun: Piotr Krempa


Zmieniony ( Wtorek, 15. Luty 2011 11:06 )
 
III MIEJSCE W FINALE POWIATOWYM W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT PDF Drukuj Email
Wpisał Piotr Krempa   
Wtorek, 15. Luty 2011 05:24
W dniu 02.02.2011 w Gimnazjum w Wadowicach Górnych odbył się Finał Powiatowy w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Team z Gim2 zajął III miejsce plasując się za zespołami z Wadowic Górnych i Czermina. Skład zespołu: Aldona Gromny, Katarzyna Kubiak, Natalia Maziarz, Dagmara Pelc, Anna Telega, Magdalena Sajek, Dominika Żmuda , Marlena Tomanek, Wiktoria Gumienna, Oktawia Krawiec, Dorota Dydo-Rożnecka, Aleksandra Totoń, Sylwia Turkot, Katarzyna Sztuka, Gabriela Wasiuta, Aleksandra Szewc, Ewa Stypa. Serdecznie gratulujemy! Opiekun: Elżbieta Lodarska
 
NASZA SZKOLNA STRONA - STRONĄ MIESIĄCA GRUDNIA W POLSCE W KONKURSIE INTERKLASY!!! PDF Drukuj Email
Wpisał Małgorzata Wacławska   
Poniedziałek, 17. Styczeń 2011 18:17
Dzisiaj zostały ogłoszone wyniki konkursu portalu INTERKLASA na najlepszą szkolną stronę miesiąca grudnia. Nasza strona wygrała w kategorii gimnazjów: http://www.interklasa.pl/portal/index/strony?mainSP=konkurs&mainSRV=szkola&page=winners. 
Dziękujemy wszystkim za oddane na naszą stronę głosy, które umożliwiły nam zakwalifikowanie się do finału miesiąca. Stroną naszej szkoły zajmuje się zespół nauczycieli i uczniów. Poprzednia strona naszej szkoły wygrała trzykrotnie w tym konkursie: II-2005, IV-2006, VI-2007.
Zmieniony ( Poniedziałek, 17. Styczeń 2011 18:30 )
 
SPOTKANIE Z PATRICIĄ MAZUR PDF Drukuj Email
Wpisał Małgorzata Wacławska   
Piątek, 14. Styczeń 2011 12:04
Dnia 22 grudnia 2010 roku w naszej szkole gościliśmy panią Patricią Mazur, Amerykankę, która mieszka w Mielcu. Z tej okazji klasy IIh i IIi razem ze swoim opiekunem, panią Ewą Dworkiewicz przygotowały inscenizację Mr St. Nick. Po przedstawieniu wszyscy uczestnicy imprezy mogli zadawać pytania w języku angielskim.. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze.Zmieniony ( Środa, 19. Styczeń 2011 11:41 )
 
SPOTKANIE Z NATIVE SPEAKERAMI PDF Drukuj Email
Wpisał Małgorzata Wacławska   
Piątek, 14. Styczeń 2011 11:18

Dnia 29 listopada 2010 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z dwojgiem Amerykanów uczących w szkole językowej Promar – Davidem Kuchniak i Anette Dollish. W spotkaniu brało udział około 70 uczniów, przedstawicieli różnych klas. Atrakcją były konkursy języka angielskiego, w których uczestniczyli wszyscy uczniowie. Zwycięski grupy zostały nagrodzone drobnymi upominkami. W konkursie indywidualnym zwyciężyli Michał Kula, z klasy II E, który w nagrodę otrzymał kalkulator o wartości 500 zł. Spotkanie było wspaniałą okazją do sprawdzenia swojej znajomości języka angielskiego w konkursie z „native speakerami”.

 
Zmieniony ( Piątek, 14. Styczeń 2011 20:10 )
 
ZMIANA PLANU LEKCJI PDF Drukuj Email
Wpisał Małgorzata Wacławska   
Środa, 12. Styczeń 2011 10:22
Informujemy, że od dnia 31 stycznia 2011 roku będzie obowiązywał nowy plan lekcji. W czasie ferii zostanie zamieszczony na naszej stronie internetowej oraz będzie wywieszony na szkolnej tablicy informacyjnej obok pokoju nauczycielskiego.
 
SPOTKANIA Z RODZICAMI PDF Drukuj Email
Wpisał Małgorzata Wacławska   
Wtorek, 11. Styczeń 2011 16:10

Zapraszamy wszystkich rodziców na spotkania podsumowujące pierwsze półrocze z wychowawcami i nauczycielami w następujących terminach:

Klasy I -  8 lutego 2011 o godz. 1700
Klasy II -  9 lutego
2011 o godz. 1700
Klasy III - 10 lutego
2011 o godz. 1700

Zmieniony ( Środa, 12. Styczeń 2011 10:18 )
 
ŻYCZENIA PDF Drukuj Email
Wpisał Małgorzata Wacławska   
Niedziela, 02. Styczeń 2011 19:06
 
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE PDF Drukuj Email
Wpisał Małgorzata Wacławska   
Czwartek, 23. Grudzień 2010 17:17

Wesołych Świąt!
Bez zmartwień,
Z barszczem, z grzybami, z karpiem,
Z gościem, co niesie szczęście!
Czeka nań przecież miejsce.
Wesołych Świąt!
A w Święta,
Niech się snuje kolęda.
I gałązki świerkowe
Niech Wam pachną na zdrowie.
Wesołych Świąt!
A z Gwiazdką! -
Pod świeczek łuną jasną
Życzcie sobie - najwięcej:
Zwykłego, ludzkiego szczęścia
Zmieniony ( Czwartek, 23. Grudzień 2010 17:22 )
 
Więcej artykułów…
<< Początek < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Następna > Ostatnie >>

Strona 34 z 40

URZĄD MIEJSKI

herb_urzad_miejski_d_36

ARCHIWUM SUKCESÓW

SZKOLNE MOODLE

DĄB PAMIĘCI WŁADYSŁAWA KAWY

KAMPANIA RZECZNIKA PRAW DZIECKA

KINOSZKOŁA

 
 

I TY MOŻESZ POMÓC

Pogoda w Mielcu

Od 2004 roku...

Wyświetla ilość odsłon artykułów : 2811275