KOLEJNY SUKCES TANCERZY NASZEJ SZKOŁY PDF Drukuj Email

20 marca 2016 roku para tancerzy naszego gimnazjum Emilia Mądry (kl. 1e) i Oskar Żuczek (kl. 1h) wzięła udział w XIII Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego "O nagrodę Prezydenta" w Mielcu. Podczas turnieju pary prezentowały wysoki poziom umiejętności tanecznych w tańcach standardowych i latynoamerykańskich: walcu angielskim, walcu wiedeńskim, quickstepie oraz cha-chy, sambie a także jivie. Uczniowie nasi przygotowywali się do w/w turnieju miesiącami, trenując pod bacznym okiem instruktora Mariusza Sosińskiego. Po zaciekłej rywalizacji z parami z Warszawy, Przemyśla, Jarosławia, Lublina, Rzeszowa, Hyżnego, czy Tarnobrzega udało im się zdobyć 1 miejsce w kategorii tanecznej 14/15 F. Zajęcie szósty raz z kolei miejsca na podium pozwoliło im na awans do wyższej klasy E. Turniej dla zawodników był sportową rywalizacją wywołującą silne emocje, które udzielały się kibicującej widowni. Było to wynikiem nie tylko samej konkurencji ale przede wszystkim poczucie szczęścia i radości jakie towarzyszą tej kategorii sportowej. Ponieważ w tańcu kryje się pewna głębia, która jest życia daną chwilą, nie przeszłością, nie przyszłością a teraźniejszością.Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów tanecznych.