GIMNAZJALIŚCI - TECHNICY NA START Drukuj Email

W sobotę 12 marca w Zespole Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu odbyła się IV edycja Konkursu Wiedzy Technicznej GIMTECH. Wydarzenie ma za zadanie rozbudzić zamiłowanie młodzieży do wiedzy technicznej. Z roku na rok zyskuje coraz to większą popularność i rozbudza duże zainteresowanie młodzieży szkół gimnazjalnych. W tym roku czołowe miejsca w konkursie zajęli uczniowie naszego gimnazjum. 
W sobotnim konkursie wzięli udział uczniowie z powiatu mieleckiego, którzy zakwalifikowali się do niego po dobrym napisaniu testu na etapie szkolnym. Pierwszą częścią sobotniego konkursu był trwający 45 minut test teoretyczny. Pojawiły się w nim pytania z m.in. elektryczności, matematyki, informatyki, fizyki oraz mechaniki. Następnie uczniowie zostali oprowadzeni po szkole, m.in. wzięli udział w pokazach robotycznych, mechatronicznych czy sztuk walki oraz aresztowania terrorysty (te ostatnie przygotowała klasa mundurowa z Zespołu Szkół). Po podliczeniu punktów z pierwszej części konkursu 12 uczniów z najwyższymi wynikami przystąpiło do drugiej części, w której musieli oni zlutować płytkę drukowaną (obwód drukowany) tak, aby po podpięciu źródła zasilania zaświeciła się dioda. Używali do tego nowoczesnego wyposażenia, jakie „Elektryk” otrzymał niedawno od zaprzyjaźnionej szkoły w Niemczech. Podsumowaniem konkursu było wręczenie atrakcyjnych nagród (np. klawiatury, powerbanków, dysków zewnętrznych czy tabletów) ufundowanych przez Starostę Powiatu Mieleckiego, Prezydenta Miasta Mielca oraz sponsorów. W rozstrzygnięciu konkursu brał udział m.in. starosta Zbigniew Tymuła oraz v-ce prezydent Mielca Jan Myśliwiec. Na początku wypowiedział się Zbigniew Witek, dyrektor Zespołu Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Następnie głos zabrali starosta mielecki Zbigniew Tymuła oraz wiceprezydent Jan Myśliwiec. Pogratulowali oni uczestnikom konkursu oraz zachęcili do dalszego rozwijania swoich zainteresowań. 
W konkursie nasze gimnazjum reprezentowało 4 uczniów: Małgorzata Róg  z klasy 3d, Kacper Krempa z 2f, oraz Kamil Kolin i Hubert Zięba z 2b. Niestety, Kacprowi mimo uzyskania świetnego wyniku nie udało się przedostać do etapu z zadaniem praktycznym. Ostatecznie pierwsze miejsce w konkursie zajęła Małgorzata Róg, zaś na kolejnych stopniach podium znaleźli się kolejno Kamil Kolin i Hubert Zięba. Uczniów przygotowywała pani Stanisława Chmielowiec, która odebrała pamiątkowy dyplom z rąk starosty Zbigniewa Tymuły. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!!

Autor artykułu: Michał Krawiec (kl. 3d)

Auturzy fotografii: Andrzej Haracz, Michał Krawiec

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powrót do strony głównej

 

URZĄD MIEJSKI

herb_urzad_miejski_d_36

ARCHIWUM SUKCESÓW

SZKOLNE MOODLE

DĄB PAMIĘCI WŁADYSŁAWA KAWY

KAMPANIA RZECZNIKA PRAW DZIECKA

KINOSZKOŁA

 
 

I TY MOŻESZ POMÓC

Pogoda w Mielcu

Od 2004 roku...

Wyświetla ilość odsłon artykułów : 2864527