TAK BYŁO ... 22 KWIETNIA 2016 Drukuj Email

22 kwietnia był wyjątkowym dniem dla naszej szkoły. Korytarze, sale i wszystkie zakamarki Gim2 zapełniły się wyjątkowymi gośćmi. Z zaproszenia skorzystało wielu tegorocznych szóstoklasistów i ich rodziców. Ilość osób zgromadzona w naszej hali sportowej podczas inauguracji Dnia Otwartego porównywalna była chyba tylko do widowni na meczach naszych piłkarzy ręcznych. Krótka część oficjalna, kończąca się słowami p. dyrektor Małgorzaty Wacławskiej: „Otwieram dla Was naszą szkołę…” A po niej to, co najciekawsze – poznawanie nowej szkoły i jej atutów. Przyszli gimnazjaliści mogli przekonać się, że tutaj jest „PRZYJAŻNIE. BEZPIECZNIE. TWÓRCZO. DLA KAŻDEGO Z NAS.” 

 Pierwsze atrakcje na hali sportowej: gimnastyka artystyczna, taniec, różne dyscypliny sportowe, pokazy modeli latających. Tuż obok - na boisku szkolnym - jazda konna. Czekają dziesiątki kolejnych atrakcji. „Przewodnicy”, czyli gimnazjaliści z samorządu uczniowskiego ubrani w kolorowe kamizelki, zaczynają oprowadzać gości. Szóstoklasiści zadają setki pytań, przyglądają się naszej pracy. Poznają niezwykły świat nauki, którym będą mogli się pasjonować w nowej szkole. Wiedza może być „przyjazna”. Wkraczają w fascynujący świat biologii, podróżują po kontynentach i państwach na lekcji geografii. W kolejnych salach przekonują się, że „matematyka (roz)rusza nie tylko geniusza”. Uczestniczą w pasjonujących pokazach i doświadczeniach z chemii oraz fizyki. Po chwili stają się operatorami robotów. Tuż obok zupełnie inny świat – sztuka. Jesteś twórczy/-a, kreatywny/-a, chcesz rozwijać swoje uzdolnienia i talenty – nasza szkoła będzie dla Ciebie dobrym miejscem! Koncerty zespołów, występy solistów, karaoke, konkurs „Jaka to melodia?”. Dla osób uzdolnionych artystycznie warsztaty plastyczne i konkurs literacki. Kolejna sala - „Łamańce językowe, czyli coś dla „mistrzów mowy polskiej” i osób mających uzdolnienia aktorskie. Tuż obok fascynujący świat języków obcych: quizy, zabawy, karaoke, inscenizacje, loterie, prezentacje projektów edukacyjnych… Gimnazjum nr 2 w Mielcu to nie tylko nauka, ale przede wszystkim wszechstronny rozwój młodego człowieka. Z pewnością temu służy „biblioteka – dobre miejsce dla człowieka”. To już nie tylko książki, ale przede wszystkim miejsce kontaktu z KULTURĄ na wielu płaszczyznach. Szkoła to również rozwój samego siebie – warto było uczestniczyć w zajęciach szkolnej Akademii Umiejętności Społecznych i Obywatelskich. Osoby zainteresowane wolontariatem mogły poznać, na czym polega działalność Szkolnego Koła „Caritas” i samorządu uczniowskiego. Świetnym dopełnieniem prezentacji była wystawa „Szkoła w obiektywie”. To wszystko i wiele innych atrakcji czeka na Was, przyszłych uczniów naszej szkoły, w Gimnazjum nr 2 w Mielcu! 

Drodzy Szóstoklasiści! Zapraszamy do rozwijania Waszych pasji z nami. Wiele nowych możliwości czeka na Was w naszym gimnazjum. Gwarantujemy wysoki poziom nauczania, bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych. A poza tym bezpieczeństwo, przyjazną atmosferę oraz nowoczesną bazę dydaktyczną. Tu z pewnością będzie „PRZYJAŻNIE. BEZPIECZNIE. TWÓRCZO.DLA KAŻDEGO Z NAS.”  ZAPRASZAMY!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powrót do strony głównej

 

URZĄD MIEJSKI

herb_urzad_miejski_d_36

ARCHIWUM SUKCESÓW

SZKOLNE MOODLE

DĄB PAMIĘCI WŁADYSŁAWA KAWY

KAMPANIA RZECZNIKA PRAW DZIECKA

KINOSZKOŁA

 
 

I TY MOŻESZ POMÓC

Pogoda w Mielcu

Od 2004 roku...

Wyświetla ilość odsłon artykułów : 2856383