GIMNAZJALIŚCI NA POLITECHNICE RZESZOWSKIEJ Drukuj Email

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pokazach z fizyki organizowanych na Politechnice Rzeszowskiej. Tegoroczna edycja pokazów odbyła się w dniach 4-6 maja. Wzięli w niej udział uczniowie z klas 1G, 1I, 2C, 2F, 3D oraz 3F.  Ilustrowane ciekawymi doświadczeniami wykłady dotyczyły m.in. optyki, promieniowania słonecznego, termodynamiki, przemian energii i prądu elektrycznego. Podczas doświadczeń zaprezentowano m.in. koło Maxwella (znane z popularnej zabawki „yoyo”), kolektor słoneczny, laser czy dysocjację elektrolityczną (rozpad cząsteczek wody pod wpływem prądu elektrycznego). Można było zobaczyć m. in. wrzenie wody  w temperaturze pokojowej pod niskim ciśnieniem oraz w jednej menzurce równocześnie lód i wrzątek.

Autor artykułu i większości fotografii: Michał Krawiec (kl. 3D)