CZTERY PUCHARY I WYJAZD NA UKRAINĘ Drukuj Email

Modelarze z Młodzieżowej Akademii Umiejętności Technicznych „Leonardo” w Mielcu przywieźli cztery puchary z zawodów Pucharu Polski Modeli Kosmicznych we Włocławku. Zawody były jednocześnie zgrupowaniem kadry narodowej. Wśród mieleckich modelarzy wystartowali uczniowie naszego gimnazjum: Wojciech Koszelski (kl. 1h), Kacper Krempa (kl. 2f) oraz Eryk Halaburda (kl. 3d).

Zawody odbyły się na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego. Z powodu zbyt silnego wiatru pierwszego dnia nie były możliwe loty konkursowe, jednak trener kadry narodowej poświęcił go na przypomnienie zasad dotyczących zawodów modelarskich. W sobotę modelarze wystartowali w kategorii S8D - rakietoplanów. Konkurencja ta polega na pilotowaniu zdalnie sterowanego szybowca wynoszonego w powietrze przy pomocy silnika odrzutowego. W tej konkurencji pierwsze miejsce zajął Wojciech Koszelski, zaś trzecie- Eryk Halaburda.

Z kolei w niedzielę rozegrano konkurencję S7, którą instruktor Grzegorz Goryczka określa jako „koronną” dla mieleckich modelarzy. Właśnie w niej instruktor zajął drugie miejsce, wyprzedzając na podium swojego podopiecznego Kacpra Krempę. Już teraz wiadomo, że w Mistrzostwach Świata Modeli Kosmicznych we Lwowie w dniach 22-30 sierpnia wezmą udział juniorzy Wojciech Koszelski i Eryk Halaburda.

Autor artykułu: Michał Krawiec (kl. 3D)

fot. arch. Grzegorza Goryczki