PRZEDSZKOLAKI W NASZYM GIMNAZJUM Drukuj Email

W dniu 18 maja do naszego gimnazjum przybyli niezwykli goście. Była to grupa przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 4 w Mielcuwraz z opiekunkami. Celem wizyty była sala fizyki, gdzie czekały doświadczenia i pokazy przygotowane przez naszych gimnazjalistów: Olę Bednarz, Gabrielę Piłat, Małgosię Róg, Julię Trzaskę, Hanię Wałek oraz Olę Żarkowską z klasy 3d,  Antka Wąsowicza z klasy 3b oraz Mateusza Bieleckiego i Karola Burdzego z klasy 2e.

Nasi goście z wielkim zainteresowaniem przyglądali się starszym kolegom i sami również przeprowadzali doświadczenia m. in. "robili" prąd, sprawdzali działanie magnesów, soczewek i zwierciadeł, "wytwarzali" próżnię i miniaturową fontannę oraz "badali" ciecz nieniutonowską. Zaangażowaniie i wielka ciekawość naszych gości, uśmiech na ich twarzach i słowa podziękowania dla nas - gospodarzy na długo pozostaną w naszej pamięci.

Autor fotografii: Michał Krawiec (kl. 3d)