MIELECKIE ŚWIĘTO NAUKI I TECHNIKI Drukuj Email

W dniach 2 – 4 czerwca 2016r. odbył się VII Festiwal Nauki i Techniki w Mielcu, którego byliśmy współorganizatorami. Wśród wielu znakomitych gości znaleźli się m.in. gen. Mirosław Hermaszewski oraz prof. dr hab. Stanisław Dylak.

W ramach festiwalu odbyły się konferencje, wykłady, warsztaty, pokazy dla nauczycieli, młodzieży i dzieci. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Młodzież mogła wykazać się w różnych konkursach, turniejach i zawodach. Uczniowie naszego gimnazjum kilkakrotnie stawali na podium.

• Konkurs PZL „Młody konstruktor” pod hasłem „Zmieniam rzeczywistość, zmieniam świat” I miejsce i główna nagroda - Wojciech Koszelski (kl. 1h), II miejsce - Bartosz Polak (kl. 1h), III miejsce - Mikołaj Madej (kl. 1h).
  • Turniej budowy i programowania robotów: I miejsce – Małgorzata Róg (kl. 3d), Karol Burdzy (kl. 2e)
  • Turniej budowy robotów: II miejsce - Wojciech Koszelski (kl. 1h), Bartosz Polak (kl. 1h)
  • Konkurs plastyczny 2016 „Odnawialne źródła energii”: I miejsce - Epiko Szucsan (kl. 3d), III miejsce - Aleksandra Bednarz (kl. 3d)
  • Zawody w układaniu kostki Rubika: I miejsce – Adrian Cacoń (kl. 1i), II miejsce – Mikołaj Proczek (kl.1i)
  • Konkurs wiedzy o mieleckim lotnictwie: I miejsce - Bartosz Polak (kl. 1h).

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Więcej informacji na stronie  http://festiwal7.ckp.edu.pl/category/aktualnosci/