REKOLEKCJE WYJAZDOWE Drukuj Email

W dniach 17-18 czerwca 2016 roku odbyły się Rekolekcje Wyjazdowe w Kotani dla klas pierwszych oraz drugich. Opiekunami były panie: Elżbieta Gmyrek i Małgorzata Kisiel oraz księża: Sławomir Szyszka i Tomasz Abram.

Rekolekcje to przede wszystkim umocnienie wiary poprzez modlitwę i poznawanie Pisma Świętego ale także miłe spędzenie czasu z otwartymi i szczerymi ludźmi oraz nawiązywanie nowych przyjaźni. Uczestnicy, pod kierownictwem animatorów, w małych grupach rozmawiali o wierze, nadziei i miłości i fundamentach życia chrześcijanina. Przygotowywali także teledyski do losowo wybranych piosenek, które później przedstawiono na pogodnym wieczorku połączonym z dyskoteką. Pierwszego i drugiego dnia odbyło się czuwanie, na którym uczestnicy przekazywali sobie światło symbolizujące przyjaźń i wdzięczność. Pamiątką tego 3 dniowego spotkania są obrazki Jezusa Miłosiernego, które otrzymaliśmy a które mają nam przypominać o niezgłebionej miłości Boga do nas.

Autoka artykułu: Katarzyna Rybak (kl. 2e)