TU WSZĘDZIE JEST MOJA OJCZYZNA Drukuj Email

Podsumowano XI edycję konkursu literackiego 2016 „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”. Laureatką konkursu została Marcelina Cyganowska z klasy 2d, zaś Wiktor Moskał z klasy 1G otrzymał wyróżnienie.

Konkurs zorganizowała posłanka Krystyna Skowrońska wraz z Kołem Nauczycieli Polonistów w Mielcu.Do konkursu, organizowanego już od wielu lat zostało zgłoszonych ponad 160 prac od uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich z Powiatu Mieleckiego. – Cieszę się, że konkurs cieszy się tak dużym zainteresowaniem, świadczy to o tym, że dla młodych temat Ojczyzny nie jest obojętny – powiedziała posłanka Krystyna Skowrońska  – Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję!

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, osoby wyróżnione książki, a laureaci pojechali na wycieczkę do Warszawy, gdzie zwiedzili m.in. Sejm RP oraz Łazienki. Marcelinę do konkursu przygotowywała pani Małgorzata Jaśkiewicz, zaś Wiktora- pani Marzena Czubecka. Gratulujemy!

Autor artykułu: Michał Krawiec (kl. 3d)

fot. MK, Facebook