SK CARITAS - INTEGRACJA I POMOC PDF Drukuj Email

8 października członkowie Szkolnego Koła CARITAS mieli swój dzień integracji w formie wycieczki do Sandomierza. W pięknym mieście królewskim zwiedziliśmy gotycką Katedrę, podziwialiśmy Bramę Opatowską, Ratusz i kamienice miejskie w Rynku. Panoramę Sandomierza zobaczyliśmy z perspektywy Wisły, płynąc statkiem i słuchając ciekawostek o historii i architekturze „Małego Rzymu”. Niektórzy poszukiwali śladów telewizyjnego Ojca Mateusza. Był czas na wspólne zabawę, ale i spokojne rozmowy.

SK Caritas to nie tylko miło spędzony czas, ale i konkretne działania, więc odwiedziliśmy zaprzyjaźniony Dom Dziecka w Skopaniu. Chcieliśmy pokazać nasze pasje, zainteresowania i sposób spełniania wolnego czasu, włączyć mieszkańców do wspólnej zabawy, rozmów, wzajemnego poznania. Dla najmłodszych przygotowaliśmy dwa przedstawienia: Czerwony Kapturek i Kopciuszek. Starszym opowiedzieliśmy o harcerskiej drodze i harcerskich ideałach. Były też tańce regionalne połączone z konkursami, wspólne pląsy przy „Belgijce” i zabawach. Zawieźliśmy też trochę środków czystości, które w Domu Dziecka są zawsze potrzebne. Był to bardzo owocny czas zarówno dla wychowanków Domu Dziecka,  jak i członków Szkolnego Koła CARITAS. Wróciliśmy ubogaceni i pełni energii to dalszej pracy.