DZIEŃ ŻAKA 2016 - TO TRZEBA BYŁO ZOBACZYĆ! Drukuj Email

Popołudnie 25 października. Hala sportowa Gimnazjum nr 2 w Mielcu pęka w szwach. Wszystkie miejsca zajęte, ostatni goście szukają miejsc „z dobrym widokiem”. Kamery włączone, aparaty fotograficzne w pogotowiu. Wśród zaproszonych gości wiceprezydent Mielca pan Jan Myśliwiec, przedstawiciele Rady Rodziców, Dyrekcja gimnazjum. A na parkiecie główni bohaterowie imprezy - uczniowie klas pierwszych. Za chwilę staną się pełnoprawnymi GIMNAZJALISTAMI…

.„Dzień Żaka” to niesamowita impreza, która już stała się trwałym elementem naszej tradycji. Jak co roku, głównym organizatorem był Samorząd Uczniowski kierowany przez opiekunów panią Alinę Pietras i panią Ewę Dworkiewicz. To święto klas pierwszych jest sumą dobrej energii wielu osób: nauczycieli, uczniów, ich rodziców, pracowników obsługi szkoły. To profesjonalnie pod każdym względem przygotowana impreza: nastrojowa scenografia, doskonała oprawa muzyczna, świetna organizacja. Ale najważniejsze są przeżycia widzów i uczestników…

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Kasia Rybak przywitała wszystkich uczestników imprezy: „Za chwilę staniecie się pełnoprawnymi członkami naszej szkolnej społeczności… „ Na początku krótka prezentacja każdej z klas, mija pierwsza trema. Piosenka na rozładowanie emocji w wykonaniu Kasi Żurek, Gabrieli Łanochy oraz Julii Kapusty i zaczyna się najbardziej efektowna część uroczystości. Każda z klas zaprezentowała swoją wersję teledysku do wybranego filmu lub musicalu. To były wyniki długich przygotowań, wielu prób. I przede wszystkim kreatywności każdej z klas. Efekty końcowe niezapomniane i oszałamiające!

Zaczęła 1A-teledysk do filmu „Kraina lodu”: magia, tajemniczość, niezwykły klimat bajkowej opowieści i …Olaf na rowerze. Kolejny występ-klasa 1B musical „Grease”. Zupełna zmiana klimatu: energia, żywiołowość, dynamika układów tanecznych. Tuż po nich wjeżdżają „Szybcy i wściekli”, czyli 1C: romantyczny początek, niesamowici kierowcy rajdowi, efekty specjalne, emocje jak na torze rajdowym i…nauczycielka terrorystka!? Koniec pierwszej części prezentacji. Czas na zawody sportowe - przeciąganie liny. Ale to tylko „przerywnik”- wszyscy czekająca kolejne prezentacje. Zaczyna 1D teledyskiem do musicalu „Mamma Mia”. Radość, beztroska, efektowny układ taneczny, akrobacje., czyli „1 D lubi się”. Po chwili całkowita zmiana klimatu. 1E i teledysk do filmu o Bondzie „Skyfall”: nastrojowo, tajemniczo, coraz bardziej groźnie, balet z Danielem Craigiem w tle… Angaż zespołu do kolejnego Bonda gwarantowany! Na scenę wkracza groźnie ucharakteryzowana 1G, autorzy niesamowitego teledysku inspirowanego filmem „Matrix”. Mroczne klimaty, niepokojąca muzyka, walka o byt i godność człowieka. Kolejna metafora naszego świata.Zakończyła się druga część spektaklu. Czas na kolejną konkurencję. „Żywe pomniki” powstają błyskawicznie przy dźwiękach piosenki „Bob budowniczy”. Dali radę! W klimat kolejnego występu wprowadziła piosenka Oli Skowron. Po chwili „wpłynęła” klasa 1H na „Titanicu”. Wdzięk, elegancja, balet, romantyczna miłość. I znowu ta góra lodowa! Ale miłość przezwycięży wszystko!! Czas na klasę 1i i teledysk do filmu „Legion samobójców”. Znów mroczne klimaty, dręczący lęk przed przyszłością. To także obraz naszego świata. I jeszcze niepokojące widzów pytanie: „Czy wychowawca 1i ma pozwolenie na tę broń?!” Ostatni występ przygotowała klas 1F. Teledysk do filmu „High School Musical” był radosnym podsumowaniem wszystkich występów: prawdziwie „hollywódzki” rozmach, żywiołowość, radość, energia. Tej energii nie dało się już powstrzymać - pierwszoklasiści z wszystkich klas zatańczyli „Belgijkę”.. I tym radosnym akcentem zakończyła się część wybitnie artystyczna!

Kulminacyjnym punktem „Dnia Żaka” było ślubowanie. Pani dyrektor Małgorzata Wacławska pasowała wielkim ołówkiem pierwszaków na gimnazjalistów. Wobec licznie zgromadzonych rodziców i zaproszonych gości wypowiedziała sakramentalne słowa: „Od dzisiaj staniecie się pełnoprawnymi członkami wielkiej szkolnej rodziny”.

Kończy się dzień pełen wrażeń. Dobra zabawa była efektem twórczej pracy wszystkich klas. Zaprezentowali całą gamę emocji, pokazali swoje różnorodne talenty, wykazali się kreatywnością, stworzyli razem coś wyjątkowego, pokazali „klasę” i poczuli, że są „klasą”. Pan wiceprezydent Jan Myśliwiec, podsumowując występy, powiedział: ”Mogę być spokojny o losy miasta, gdy mamy tak kreatywną młodzież!”.

Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom obsługi dziękujemy za wielkie zaangażowanie w przygotowanie imprezy.

Autor fotografii: Tomasz Kaźmierski (kl. 3B)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powrót do strony głównej

 

URZĄD MIEJSKI

herb_urzad_miejski_d_36

ARCHIWUM SUKCESÓW

SZKOLNE MOODLE

DĄB PAMIĘCI WŁADYSŁAWA KAWY

KAMPANIA RZECZNIKA PRAW DZIECKA

KINOSZKOŁA

 
 

I TY MOŻESZ POMÓC

Pogoda w Mielcu

Od 2004 roku...

Wyświetla ilość odsłon artykułów : 2865527