"UWIĘZIONY PTAK NIE ŚPIEWA..." PDF Drukuj Email

W dniu 11 listopada 2016 r. młodzież naszego gimnazjum uczciła 98 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości prezentując na miejskich uroczystościach montaż słowno – muzyczny pt. ,,Uwięziony ptak nie śpiewa...”. Hasłem przewodnim występów była wartość wolności i demokracji wyrażona w patriotycznych słowach wypowiadanych przez uczniów: Wanesę Wołowiec, Klaudię Wołosz,  Natalię Baran, Michała Parysa z kl.3 f, Kalinę Rokosz, Kingę Klich, Mikołaja Chmielowca z kl.3 e i Emilię Mądry z kl. 2 e. Piękne patriotyczne piosenki z chórem szkolnym zaśpiewały solistki: Kalina Rokosz, Wiktoria Zięba z kl. 3 d i Klaudia Litwin z kl. 2 a.

W delegacji reprezentującej samorząd uczniowski - składającej kwiaty pod pomnikiem Wolności - szli: Aleksandra Chmura z kl. 2 f, Julia Krejcz z kl. 2 h i  Wojciech Bryg z kl. 2 i. Opiekę nad młodzieżą pełnili nauczyciele: Barbara Wójcik, Sylwia Miękoś i Tomasz Nowakowski.