„DZIEŃ, BARDZO CIEPŁY, CHOĆ GRUDNIOWY…” Drukuj Email

22 grudnia był w naszej szkole dniem wyjątkowym. A wszystko za sprawą Samorządu Uczniowskiego. Z ich inicjatywy w tym dniu nie było zwykłych lekcji. Od rana w szkole panował świąteczny nastrój: życzenia, nastrojowa muzyka, zapach wigilijnych potraw.

Spotkaliśmy się wszyscy na hali sportowej. Tam odbyła się premiera przedstawienia „Dziewczyna z zapałkami” inspirowanego baśnią Andersena. Wzruszająca historia, która mogła się rozegrać tuż obok nas. Inscenizacja przygotowana przez SU pod okiem opiekunek: pani Aliny Pietras i pani Ewy Dworkiewicz. Oryginalny scenariusz, świetna gra aktorów, ciekawa scenografia, piękne piosenki i układy taneczne. To wszystko dzieło naszego Samorządu Uczniowskiego. W sztuce wystąpili: Karolina Kokoszka [tytułowa „Dziewczyna z zapałkami”], Rafał Bieś, Adrian Bąk, Michał Pogoda, Alicja Barnaś, Gabriela Łanocha, Julia Kapusta, Katarzyna Chlost, Radosław Pogoda, Eryk Rączka, Dominika Drozdowska, Katarzyna Rybak. Tańczyły Gabriela Hasek i Simona Posłuszny. Pięknym śpiewem urzekła publiczność Aleksandra Skowron. Za oprawę muzyczną i nagłośnienie odpowiadali pan Wiesław Wałek i pan Tomasz Nowakowski.

Po przedstawieniu z inicjatywy SU zorganizowano świąteczną zbiórkę dla najbardziej potrzebujących. Symboliczną zapałkę można było kupić za złotówkę. Hojność publiczności przerosła oczekiwania organizatorów - w ciągu kilku minut zebrano 600 złotych!! Na zakończenie spotkania wszyscy wspólnie śpiewaliśmy kolędy. Zakończyło się spotkanie na hali sportowej, a tuż po nim zaczęły się Wigilie klasowe…

Boże Narodzenie to piękna tradycja, która wyzwala w nas to, co najlepsze. Wszyscy mogliśmy poczuć w Gim2 magię zbliżających się świąt.

 

 

 

 

 

 

 

 

Powrót do strony głównej

 

URZĄD MIEJSKI

herb_urzad_miejski_d_36

ARCHIWUM SUKCESÓW

SZKOLNE MOODLE

DĄB PAMIĘCI WŁADYSŁAWA KAWY

KAMPANIA RZECZNIKA PRAW DZIECKA

KINOSZKOŁA

 
 

I TY MOŻESZ POMÓC

Pogoda w Mielcu

Od 2004 roku...

Wyświetla ilość odsłon artykułów : 2865660