SUKCES ZESPOŁU HORTUS MUSICUS Drukuj Email

W tegorocznym XXXIX Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej SCHOLA CANTORUM w Kaliszu kolejny sukces odniósł  zespół  Hortus Musicus działający przy Samorządowym Centrum Kultury zdobywając Srebrną Harfę Eola. W skład grupy wchodzą uczniowie naszego gimnazjum: Kamil Leśniak, Kalina Rokosz z klasy 3e, Agnieszka Guła z klasy 3b, Patryk Skrzypek z klasy 3f. Opiekunem zespołu jest pan Tomasz Nowakowski. Zespół otrzymał ponadto nagrodę pieniężną Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Indywidualną nagrodę otrzymała Kalina Rokosz. Jest to stypendium Kaliskiego Stowarzyszenia Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży „Schola Cantorum”. Za osobowość artystyczną jury festiwalu uznało Patryka Skrzypka.