REKOLEKCJE Z KS. JÓZEFEM Drukuj Email

W dniach od 29 - 31.03.2017r. uczniowie Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 2 brali udział w rekolekcjach wielkopostnych prowadzonych przez ks. Józefa Partykę w parafii MBNP w Mielcu.


Po co tu przyszedłeś? (29.03.2017r.)

Każdy uczestnik zadawał sobie to pytanie. Bo nie ma lekcji? Bo będzie fajnie? Bo koledzy poszli to ja też muszę? Bo powinienem tu być? Bo mi kazano? Było to pierwsze spotkanie z rzeczywistością, spotkanie z prawdą o samym sobie. Następnie, przy stacjach drogi krzyżowej, każdy mógł zawierzyć swój krzyż Panu Jezusowi. 


Pokuta i pojednanie. (30.03.2017r.)

Po Adoracji Najświętszego Sakramentu, każdy mógł przystąpić do sakramentu pokuty. Przyznanie się do swoich słabości, czy jest to łatwe? Oczywiście że nie, ale kto powiedział że ma być łatwo?  Cały czas upadamy, ale najważniejsze jest aby powstać i z wypiętą piersią ruszyć przez świat przy boku Jezusa Chrystusa. 


Zjednoczenie z Żywym Jezusem. (31.03.2017r.)

Na początku spotkania odbyła się konferencja, w której Ojciec rekolekcjonista opowiadał o „robieniu raju na ziemi’’. Potem rozpoczęła się Eucharystia z piękną asystą liturgiczna uczniów gimnazjum. W czasie procesji z darami każdy z otwartym sercem na Słowo Boże mógł coś ofiarować Jezusowi. 


Na każdym kroku było widać zaangażowanie i ciężką prace naszych księży: ks. Sławomira Szyszki, ks. Bartłomieja Musiała oraz. ks. Tomasza Abrama. Dużą role w tworzeniu atmosfery na naszych spotkaniach mieli DJ-je (do tańca i do różańca) SID & MARTINI. Nastrój modlitwy, piękne nabożeństwa oraz nauka ks. Józefa Partyki na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Chwała Panu Jezusowi za ten święty czas.


Autor artykułu: Rafał Bieś (kl. 3B)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powrót do strony głównej

 

URZĄD MIEJSKI

herb_urzad_miejski_d_36

ARCHIWUM SUKCESÓW

SZKOLNE MOODLE

DĄB PAMIĘCI WŁADYSŁAWA KAWY

KAMPANIA RZECZNIKA PRAW DZIECKA

KINOSZKOŁA

 
 

I TY MOŻESZ POMÓC

Pogoda w Mielcu

Od 2004 roku...

Wyświetla ilość odsłon artykułów : 2865660