TEMAT LEKCJI: "NISKA EMISJA W NASZYM MIEŚCIE" Drukuj Email

W dniu 9 maja 2017 roku w naszej szkole odbyła się lekcja edukacyjna na temat „ Niskiej emisji w naszym mieście”.  W lekcji udział wzięli uczniowie, którzy bieżącym roku szkolnym realizują projekty edukacyjne z biologii i chemii, pod opieką pani Urszuli Pezdy i pani Małgorzaty Kisiel. Gościem spotkania była pani Anna Kuciemba, pracownik Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Mielca. Spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem prezentacji; uczniów klasy 2g Kacpra Cisło i Wiktora Moskala pt. „Ogrzewanie w domach prywatnych i ich wpływ na stan powietrza w naszym mieście” oraz uczniów klasy 2i Wiktora Podsadowskiego i Michała Wałka pt. „ Przywróćmy niebu kolory” o niskiej emisji gazów.

Po obejrzeniu prezentacji odbyła się dyskusja na temat stanu powietrza w Mielcu oraz problemu niskiej emisji gazów w naszym mieście. Pani Anna Kuciemba chętnie odpowiadała na pytania zadawane przez uczniów, omówiła  również działania podejmowane przez miasto w celu ograniczenia niskiej emisji, przedstawiła wyniki monitoringu zanieczyszczeń oraz przekazała raport o stanie powietrza w Mielcu z dnia 9 stycznia 2017r. 

Udział w lekcji z panią Anną Kuciembą przyczynił się do poszerzenia wiedzy na temat niskiej emisji gazów oraz sposobów na ograniczenie tego zjawiska.

 

Powrót do strony głównej

 

URZĄD MIEJSKI

herb_urzad_miejski_d_36

ARCHIWUM SUKCESÓW

SZKOLNE MOODLE

DĄB PAMIĘCI WŁADYSŁAWA KAWY

KAMPANIA RZECZNIKA PRAW DZIECKA

KINOSZKOŁA

 
 

I TY MOŻESZ POMÓC

Pogoda w Mielcu

Od 2004 roku...

Wyświetla ilość odsłon artykułów : 2865660