KOLEJNY RAZ BYLIŚMY W RZEPEDZI Drukuj Email

"Powinno się być dobrym jak chleb. Powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny." - św. Brat Albert Chmielowski
W dniach od 9 do 11 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Rekolekcjach Wyjazdowych, które miały miejsce w Rzepedzi. Patronem tych rekolekcji był św. Brat Albert, polski święty, który poświęcił całe swoje życie po to, aby pomagać ubogim.

Podczas rekolekcji odbyły się cztery spotkania w grupach z animatorami. Głównym tematem spotkań było to, aby być dobrym dla innych jak chleb. Odpowiadaliśmy także na pytania co zrobić, aby dobrze patrzeć na innych, czy jak ważna w naszym życiu jest Eucharystia. Chcąc zbliżyć się do Pana Boga, uczestniczyliśmy w porannej modlitwie, mszy świętej oraz wieczornym czuwaniu przy Najświętszym Sakramencie. Nie zabrało też interesujących konferencji prowadzonych przez naszych księży. W sobotę wieczorem odbył sie wieczór pogodny, na którym zaprezentowaliśmy układy taneczne wypracowane w grupach. W patriotycznym duchu wspólnie kibicowaliśmy reprezentacji Polski, która grała mecz piłki nożnej z Rumunią. W programie rekolekcji nie zabrało również wartościowych filmów, oglądaliśmy m.in. film pt. ,, Niebo istnieje naprawdę". Pamiątką z rekolekcji dla uczestników był obrazek przedstawiający Matkę Bożą z Fatimy z racji 100 rocznicy objawień.
W niedzielę po południu zmęczeni, ale szczęśliwi dotarliśmy do Mielca. Czas rekolekcji był zdecydowanie czasem zbliżenia się do Boga, zastanowienia się nad własną wiarą.

Chcielibyśmy podziękować księdzu Sławomirowi i księdzu Bartłomiejowi za zorganizowanie wyjazdu. Wielkie podziękowania należą się też paniom z naszej szkoły, które podjęły się trudu opieki nad nami. Dziękujemy pani Małgorzacie Kisiel, pani Elżbiecie Gmyrek, pani Marcie Strycharz oraz pani Barbarze Góral-Kozioł. Mamy nadzieję, że ziarno, które zostało w nas zasiane da stokrotny plon.
Tekst: Kokoszka Karolina

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powrót do strony głównej

 

URZĄD MIEJSKI

herb_urzad_miejski_d_36

ARCHIWUM SUKCESÓW

SZKOLNE MOODLE

DĄB PAMIĘCI WŁADYSŁAWA KAWY

KAMPANIA RZECZNIKA PRAW DZIECKA

KINOSZKOŁA

 
 

I TY MOŻESZ POMÓC

Pogoda w Mielcu

Od 2004 roku...

Wyświetla ilość odsłon artykułów : 2865660