NARODOWE CZYTANIE 2017 Drukuj Email

117 lat temu w podkrakowskich Bronowicach odbyło się wesele, które na zawsze odmieniło obraz polskiej literatury. Na kanwie tego wydarzenia wybitny dramaturg Stanisław Wyspiański stworzył swój dramat, żywą opowieść o Polsce i Polakach. Właśnie „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego było lekturą tegorocznego Narodowego Czytania. Już po raz kolejny nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji. Uczniowie klasy 3f (Aleksandra Chmura, Kinga Kapinos, Natalia Valdes Niemiec , Aleksander Jarosz), klasy 3a (Wiktor Ordyk, Michał Robak, Dawid Wilk), klasy 2d (Oliwia Brach, Gabriel Śliz) z wielkim zaangażowaniem wczuli się w postaci dramatu oraz atmosferę Polski z początków XIX wieku. O scenografię do przedsięwzięcia zadbały następujące uczennice: Zuzanna Grzesiak (kl. 3d), Amelia Tabota (kl. 3b) oraz Małgosia Groele (kl. 2d). Narodowe Czytanie w naszej szkole trwało dwa dni, chętnych uczniów do czytania scen lektury nie brakowało. W weselnych humorach uczniowie wrócili na kolejne lekcje. Drugiego dnia akcji mieliśmy przyjemność gościć pana Marka Kamińskiego z Urzędu Miasta wraz z delegacją z Ukrainy. 

Brawa na zakończenie przedstawienia improwizowanego wynagrodziły wkład pracy uczniów.

 

 

 

 

 

 

 

 

Powrót do strony głównej

 

URZĄD MIEJSKI

herb_urzad_miejski_d_36

ARCHIWUM SUKCESÓW

SZKOLNE MOODLE

DĄB PAMIĘCI WŁADYSŁAWA KAWY

KAMPANIA RZECZNIKA PRAW DZIECKA

KINOSZKOŁA

 
 

I TY MOŻESZ POMÓC

Pogoda w Mielcu

Od 2004 roku...

Wyświetla ilość odsłon artykułów : 2864527