MIESIĄC JĘZYKÓW OBCYCH ZA NAMI Drukuj Email

26 września rozpoczął się tydzień języków obcych. Nasza szkoła co roku stara się w tym czasie podkreślać ważność uczenia się języków innych narodów poprzez dzielenie się z uczniami lekturą w obcym języku, uczenie się łamańców językowych, rozwiązywanie z uczniami quizów wiedzy o językach, prezentacje strojów różnych narodowości, wykorzystanie radiowęzła do audycji na temat "Europejskiego Dnia Języków Obcych" czy zachęcanie uczniów do pogłębiania swojej wiedzy z dziedziny wiedzy o innych krajach ciekawymi stronami internetowymi do uczenia się języków. Przy tej okazji również wspominamy sukcesy naszych uczniów, którzy dzięki swoim zamiłowaniom do języków obcych odnieśli sukces w naszych szkolnych konkursach takich jak wewnątrzszkolny konkursu o krajach anglojęzycznych "BE PRO on the UK", którego uroczysty finał miał miejsce podczas zakończenia roku szkolnego 2016/2017 w Gimnazjum nr 2 w Mielcu.
W konkursie udział wzięło 70 uczniów naszej szkoły z klas I, II oraz III. Mieli oni za zadanie wykazać się wiedzą z zakresu kultury, geografii, historii i tradycji  krajów  Zjednoczonego Królestwa. Uczniowie prezentowali wysoki poziom wiedzy ale ostatecznie najlepszy wynik oraz tytuł laureata otrzymali następujący uczniowie: Martyna Kulawiec (3b), Julia Krejcz (2h) oraz Monika Śręba (2e).
Gratulujemy serdecznie laureatom oraz ich opiekunom: pani Monice Występek, pani Alicji Malczyńskiej oraz pani Annie Mądry.
Organizatorzy konkursu kierują wielkie podziękowania w stronę sponsorów: wydawnictwo Oxford University Press, wydawnictwo Pearson, British Council oraz Dyrekcji Gimnazjum nr 2 w Mielcu za wsparcie i sfinansowanie nagród dla laureatów oraz uczniów wyróżnionych w konkursie.
Już dziś przy okazji miesiąca języków obcych, zapraszamy do kolejnej edycji w/w konkursu w bieżącym roku szkolnym 2017/2018.

 

 

 

 

Powrót do strony głównej

 

URZĄD MIEJSKI

herb_urzad_miejski_d_36

ARCHIWUM SUKCESÓW

SZKOLNE MOODLE

DĄB PAMIĘCI WŁADYSŁAWA KAWY

KAMPANIA RZECZNIKA PRAW DZIECKA

KINOSZKOŁA

 
 

I TY MOŻESZ POMÓC

Pogoda w Mielcu

Od 2004 roku...

Wyświetla ilość odsłon artykułów : 2864527