KLASA IV POZNAJE TAJNIKI HODOWLI ROŚLIN I ZWIERZĄT Email

Jak prawidłowo prowadzić hodowle szkolne i domowe?
To tytuł realizowanego przez uczennice kl.2F.
Roksana Kulawiec i Inga Nowakowska przeprowadziły w ramach projektu zajęcia w klasie IVa, na których wprowadziły uczniów w tajniki hodowli. Omówiły potrzeby życiowe, zwyczaje oraz zasady pielęgnowania zwierząt najchętniej trzymanych w szkole i w domu. W oparciu o prezentację podały wiele przydatnych informacji oraz przestróg przed najczęściej popełnianymi błędami podczas hodowli. Zwróciły uwagę, że hodowle wymagają przygotowania i wiedzy z naszej strony, także zaangażowania i odpowiedzialności, gdyż  nie tylko cieszą ale i uczą. Na zakończenie uczniowie klasy IV otrzymali do hodowli klasowej chomika, którego nazwali „Pączek”. W opinii uczniów zajęcia były przydatne, ciekawe i bardzo się podobały.

Uczniowie klasy IVa hodują rośliny ozdobne!
Uczniowie klasy IV w ramach lekcji przyrody założyli hodowlę roślin ozdobnych w sali 14. Przy wyborze i sadzeniu roślin było wiele emocji. Teraz przed uczniami wiele zadań, między innymi poznanie nazwy swojej rośliny, jej wymagań i sposobu uprawy, założenie karty obserwacji, dokumentowanie obserwacji i opieka. Uczniowie będą hodować i obserwować rośliny przez cały rok.  Czego nauczą się podczas tego okresu czasu ? Czekamy na efekty.