"ŻYCIE NA MAKSA" PDF Drukuj Email

Tak długo wyczekiwany wyjazd w końcu nadszedł! W piątek po szkole wyjechaliśmy, by w Rzepedzi w domu rekolekcyjnym zjawić się wieczorem. Hasłem tych rekolekcji były słowa: „Życie na Maksa"
Na zajęciach w grupach rozmawialiśmy o tym by nie wpaść w rutynę dnia, by nasze życie było pełne nadziei i dobra. Mówiliśmy również o cechach świętych i błogosławionych, a w szczególności św. Maksymiliana Maria Kolbe, który zginął śmiercią głodową za bliźniego w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu. Zastanawialiśmy się także naszymi pragnieniami i potrzebami. Pytaliśmy siebie czy potrafimy nieść własny krzyż idąc razem z Jezusem oraz co możemy otrzymać wypełniając wolą Pana.
„Miłości bez Krzyża nie znajdziecie, a Krzyża bez Miłości nie uniesiecie."  - św. Jan Paweł II.
Przeżywając Eucharystię uwielbialiśmy Jezusa w czym pomagał śpiew naszej scholki! Był także czas na zabawę. W czasie pogodnego wieczorku prezentowaliśmy układy taneczne, które również ćwiczyliśmy na zajęciach grupowych, następnie odbyła się dyskoteka! Każdy się świetnie wczuł w rolę i doskonale bawił!
Po zabawie nastąpiło wyciszenie w kaplicy - Adoracja Najświętszego Sakramentu... w tym czasie mogliśmy porozmawiać z Nim, podziękować i poprosić... W czasie nabożeństwa mielimy możliwość ucałowania relikwii św. Maksymiliana Marii Kolbego - Patrona naszych RW
Następny dzień rozpoczęliśmy śpiewem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy Świętej odbyło się podsumowanie. Każdy dostał mały prezent - aniołka z cytatem z Biblii : „Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich" (J 15, 13)
Wróciliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi i pełni wiary!

Tekst: Ewa Surdel