Interkl@sa 2003 i 2005 dla naszego gimnazjum PDF Drukuj Email

W roku 2003 i 2005 nasza szkoła dwukrotnie uzyskała srebrny Znak Jakości Interkl@sa. Gimnazjum nr 2 w Mielcu w 2003 roku zdobyło 801 punktów (na 1000 możliwych), a 2005 - 700 punktów (na 1000 możliwych)

Znak Jakości Interkl@sa to ogólnopolska inicjatywa, której głównym celem jest promowanie szkół przygotowujących uczniów do funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym, zgodnie ze standardami przyjętymi w Unii Europejskiej.

W szkole ze Znakiem Jakości Interkl@sa:

• Uczniowie i nauczyciele wykorzystują komputery i sieć Internet do wyszukiwania, selekcjonowania i celowego wykorzystywania informacji.
  • Biblioteka szkolna z centrum multimedialnym jest miejscem dostępu do Internetu oraz zasobów edukacyjnych i źródeł informacji.
  • Nauczyciele i uczniowie opracowali i wdrożyli program bezpieczeństwa w Sieci.
  • Nauczyciele i uczniowie opracowali program bezpieczeństwa w Sieci.Nauczyciele stosują komputery i technologię informacyjną, w tym możliwości sieci Internet, w pracy dydaktycznej.
  • Personel administracyjny oraz kadra kierownicza stosuje komputery w administrowaniu i zarządzaniu szkołą.
  • Uczniowie uczestniczą w międzyszkolnych konkursach i olimpiadach, w których komputer i sieć Internet jest elementem zadań konkursowych lub ich rozwiązań.
  • Uczniowie zaprojektowali, wykonali i prowadzą szkolną witrynę WWW.
  • Pracownie komputerowe są wykorzystywane nie tylko w procesie nauczania poszczególnych przedmiotów, ale także w innych przedsięwzięciach - oczekiwanych przez społeczność lokalną.

Prestiżowe wyróżnienie, jakim jest Znak Jakości Interkl@sa, potwierdza, że szkoła stała się ośrodkiem wdrażania idei społeczeństwa informacyjnego.