ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA Drukuj Email

226 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszym mieście obchodzona była w sposób bardzo tradycyjny. Po Mszy Świętej w Bazylice św. Mateusza na Starówce, uformował się pochód do przemarszu pod Pomnik Wolności. Po krótkim ale bardzo treściwym programie artystycznym kilkadziesiąt delegacji złożyło kwiaty pod pomnikiem.

Nasze gimnazjum reprezentowały uczennice klasy 3e: Eliza RobakAnna Zdziebło i Anna  Wojtas pod opieką pani E. Lodarskiej.

 
PIŁKARZE STALI MIELEC W NASZEJ SZKOLE Drukuj Email

26 kwietnia w murach naszej szkoły gościła piłkarska reprezentacja Stali Mielec. W ramach programu „Żyjemy zdrowo na sportowo” czołowi piłkarze mieleckiego klubu podzielili się z naszą młodzieżą historią swej dotychczasowej kariery, udzielili wielu cennych i wartościowych informacji, jak zdrowo się odżywiać i ćwiczyć by mieć dobre zdrowie i wspaniałą kondycję.
Dziękujemy naszym idolom za spotkanie oraz za zaproszenie na mecz z Podbeskidziem Bielsko-Biała i do odwiedzenia klubu, szatni, sal odnowy oraz murawy boiska „od środka”

 
SMACZNE PROJEKTY EDUKACYJNE Drukuj Email

O tym, że projekty edukacyjne realizowane w klasach drugich są nie tylko ciekawe ale również smaczne, przekonali nas uczniowie klasy 2b oraz 2d. Uczniowie tych klas wykazali się dużą wiedzą na temat nietypowych dań krajów anglojęzycznych oraz nietuzinkowymi umiejętnościami kulinarnymi.

Więcej…
 
ZBIÓRKA SUROWCÓW WTÓRNYCH Drukuj Email

W dniu 28 kwietnia 2017 (piątek), w głównym holu szkoły, od godz. 7.30 do godz. 8.00 odbędzie się  ZBIÓRKA SUROWCÓW WTÓRNYCH.

Więcej…
 
PIERWSZA POMOC NIE MA DLA NICH TAJEMNIC Drukuj Email

W Zespole Szkół Technicznych w Mielcu odbył się Powiatowy Konkurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej Szkół Gimnazjalnych. Celem konkursu była popularyzacja tematyki pierwszej pomocy wśród młodzieży gimnazjalnej, a zwłaszcza umiejętności praktycznych w tym zakresie.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Paulina Cieśla Anna Zdziebło, które zajęły I miejsce, Agata Skiba i Oliwia Lipińska, zdobywczynie III miejsca oraz Nikola Szwaja oraz Marek Marszałek (V miejsce). Dodatkowo Paulina Cieśla zdobyła dwie nagrody indywidualne: za najlepiej wykonaną resuscytacje oraz dla najefektywniejszej zawodniczki.

Więcej…
 
SP7- INFORMACJA O LICZBIE UTWORZONYCH KLAS - WAŻNE Email

Na rok szkolny 2017/2018 Szkoła Podstawowa nr 7 uzyskała zgodę na utworzenie:

- trzech oddziałów klas I

- jednego oddziału klas IV

- jednego oddziału klas VI

- trzech oddziałów klas VII

Liczba oddziałów została ustalona na podstawie ilości złożonych wniosków o przyjęcie dziecka do szkoły.

Wszystkie wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie.

W sprawach organizacyjnych z rodzicami przyjętych uczniów będziemy kontaktować się telefonicznie lub za pośrednictwem e-mail po 24 kwietnia 2017.

 
SUKCESY UCZNIÓW W KONKURSACH KURATORYJNYCH Drukuj Email

Z przyjemnością informujemy, że w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty uczniowie naszego gimnazjum osiągnęli wspaniałe sukcesy, zdobywając:

  • Konkurs Geograficzny: Bielecki Mateusz (kl. 3e) - tytuł LAUREATA, Koceniak Piotr (kl. 3e) - tytuł LAUREATA 
  • Konkurs Informatyczny: Kolin Kamil (kl. 3b) - tytuł LAUREATA, Surdej Jakub (kl. 3a) - tytuł LAUREATA, Zięba Hubert (kl. 3b) - tytuł LAUREATA
  • Konkurs Języka Niemieckiego: Kulawiec Martyna (kl. 3b) - tytuł LAUREATA
  • Konkurs Biologiczny: Koceniak Piotr (kl. 3e) - tytuł LAUREATA, Bielecki Mateusz (kl. 3e) - tytuł FINALISTY, Cisło Kacper (kl. 2g) - tytuł FINALISTY, Guła Agnieszka (kl. 3b) - tytuł FINALISTY, Kulawiec Martyna (kl. 3b) - tytuł FAINALISTY
  • Konkurs Języka Angielskiego: Kulawiec Martyna (kl. 3b) - tytuł LAUREATA, Kolin Kamil (kl. 3b) - tytuł FINALISTY, Stępień Oskar (Kl. 2e) - tytuł FINALISTY
  • Konkurs Języka Polskiego: Piskor Julia (kl. 3e) - tytuł FINALISTY
  • Konkurs Matematyczny:  Zięba Hubert (kl. 3b) - tytuł LAUREATA, Synowiec Victor (kl. 3b) - tytuł LAUREATA, Borys Kacper (kl. 2i) - tytuł LAUREATA, Kolin Kamil (kl. 3b) - tytuł FINALISTY, Malec Mikołaj (kl. 3b) - tytuł FINALISTY, Proczek Mikołaj (kl. 2i) - tytuł FINALISTY
  • Konkurs Historyczny: Cisło Kacper (kl. 2g) - tytuł FINALISTY, Pieróg Krzysztof (kl. 2g) - tytuł FINALISTY
  • Konkurs Chemiczny: Zięba Hubert (kl. 3b) - tytuł LAUREATAKoceniak Piotr (kl. 3e) - tytuł LAUREATA, Kolin Kamil (kl. 3b) - tytuł FINALISTY
  • Konkurs Fizyczny: Bielecki Mateusz (kl. 3e) - tytuł LAUREATA, Kolin Kamil (kl. 3b) - tytuł LAUREATA, Zięba Hubert (kl. 3b) - tytuł FINALISTY.
 
REKOLEKCJE Z KS. JÓZEFEM Drukuj Email

W dniach od 29 - 31.03.2017r. uczniowie Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 2 brali udział w rekolekcjach wielkopostnych prowadzonych przez ks. Józefa Partykę w parafii MBNP w Mielcu. 

Hasła kolejnych dni to: "Po co tu przyszedłeś?", "Pokuta i pojednanie" oraz "Zjednoczenie z Żywym Jezusem". Na każdym kroku było widać zaangażowanie i ciężką prace naszych księży: ks. Sławomira Szyszki, ks. Bartłomieja Musiała oraz. ks. Tomasza Abrama. Dużą role w tworzeniu atmosfery na naszych spotkaniach mieli DJ-je (do tańca i do różańca) SID & MARTINI. Nastrój modlitwy, piękne nabożeństwa oraz nauka ks. Józefa Partyki na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Więcej…
 
"ALICJA W KRAINIE DZIWÓW" Drukuj Email

24 marca uczniowie naszej szkoły obejrzeli spektakl pt. „Alicja w krainie dziwów” w wykonaniu młodych mieleckich aktorów z grupy teatralnej „Antrakt”. Zespołem tym opiekuje się pani Magda Kriger. Na deskach teatru widzowie podziwiali swoich szkolnych kolegów i koleżanki. Widowisko zachwyciło bogatą scenografią, niebanalnymi kostiumami.
Gratulujemy twórcom efektu, zaangażowania, a przede wszystkim talentu.

 
ODYSSEUS II - Kosmiczne inspiracje Drukuj Email

Po raz kolejny w europejskim projekcie „The Youth for Space Challenge – ODYSSEUS II”, który ma na celu inspirowanie i angażowanie młodych ludzi z całej Europy w badania kosmiczne wzięli udział uczniowie naszego gimnazjum. Bartosz Polak, Wojciech Koszelski , Mikołaj Madej ( klasa 2H) jako pracę konkursową opracowali i skonstruowali łazik, którego olbrzymią zaletą jest możliwość poruszania się po dowolnej powierzchni z funkcją manipulatora w formie ramienia roboczego. Całość prac nad łazikiem została zgłoszona na konkurs oraz zamieszczona w kanale You Tube : https://www.youtube.com/watch?v=p_NLDwWh8_w

Główną nagrodą konkursu jest bezpłatny wyjazd do Centrum Kosmicznego w Gujanie Francuskiej.

Życzymy powodzenia!

 
KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 Drukuj Email

DNI WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 7 W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

 
Dzień Otwarty, czyli… NOWA SZKOŁA-NOWE MOŻLIWOŚCI PDF Drukuj Email

 „Moje miejsce-mój świat” to hasło tegorocznego Dnia Otwartego organizowanego dla przyszłych uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 w Mielcu.  Z zaproszenia skorzystało wielu uczniów i ich rodziców. Tym razem mieliśmy wrażenie, że nasza szkoła to już SP 7 – sale, korytarze i inne zakamarki Gim2 zapełniły się przyszłymi uczniami klas pierwszych, czwartych, piątych, szóstych i siódmych, które zostaną utworzone w nowym roku szkolnym. Pomimo tak wielkiej „różnorodności” kandydatów, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wspólnie z nauczycielami i gimnazjalistami odkrywali nowa szkołę, poznawali jej atuty. Mogli zobaczyć, jacy jesteśmy naprawdę i dlaczego właśnie tutaj warto kontynuować naukę.

Więcej…
 
ZASADY ZDROWEGO ŻYWIENIA Drukuj Email

W dniach 23.03 i 27.03.2017 uczniowie klas 2 e i 1 h  wzięli udział w spotkaniu z dietetykami  na temat zasad zdrowego żywienia dla nastolatków. Drugoklasiści mieli szansę pogłębić swoją wiedzę w ramach realizowanego projektu edukacyjnego na temat „Jedzenie w domu czy restauracji - nawyki żywieniowe nastolatków”, natomiast ich młodsi koledzy także dużo nauczyli się o wyborze zdrowych produktów i właściwym komponowaniu posiłków.

Paniom dietetyczkom z gabinetu dietetycznego „Bonne Santé” serdecznie dziękujemy za przeprowadzenie ciekawych zajęć.

 

Więcej…
 
WYCIECZKA "NIE Z TEJ ZIEMI" Drukuj Email

Uczniowie naszego gimnazjum dwukrotnie pojechali do Warszawy, aby zwiedzić największą na świecie wystawę kosmiczną pod patronatem NASA – „Gateway to Space”. W sumie ponad 80 uczniów naszej szkoły z klas 1d, 1e, 1f, 1g, 2g, 2h i 3c podczas obu wyjazdów zorganizowanych przez panią Elżbietę Gmyrek obejrzało wspaniałą kolekcję amerykańskich i radzieckich eksponatów wprost z US Space Rocket Center i NASA Visitor Center.

Opuszczając wystawę miało się nieposkromione wrażenie powrotu z odległej galaktyki. Była to jedyna możliwość, aby „dotknąć i poczuć” w sposób tak bezpośredni otchłani kosmicznej. Doświadczyliśmy na własnej skórze nieziemskich wrażeń!

Więcej…
 
NAJFAJNIEJSZA DZIEWCZYNA GIM 2 PDF Drukuj Email

8 marca to święto wszystkich kobiet, dlatego z tej okazji chłopcy z naszej szkoły postanowili uświetnić ten dzień niespodzianką dla swoich koleżanek. Z każdej klasy nominowali jedną dziewczynę do tytułu Najfajniejszej Dziewczyny Gimnazjum nr 2. 

Po wykonaniu różnych, ciekawych i nietypowych zadań w finale, trzecie miejsce zajęła Anna Bujak z kl. 1e, drugie - Barbara Bańko z kl. 3c, a tytuł Najfajniejszej Dziewczyny Gimnazjum nr 2 otrzymała Olga Borys z kl. 3b.

 

Więcej…
 
WYSOKIE MIEJSCA PŁYWAKÓW W MISTRZOSTWACH POLSKI Drukuj Email

Mikoaj_Malec_z_prawejMikołaj Malec z klasy IIIb naszego Gimnazjum został podwójnym brązowym medalistą Zimowych Mistrzostw Polski juniorów 16-letnich w pływaniu na dystansie 200 i 100m stylem grzbietowym rozegranych w Gliwicach w dniach 10-12 marca. Dawid Książnicki z klasy IIc wywalczył brązowy medal w wyścigu na dystansie 200m stylem klasycznym w Zimowych Mistrzostwach Polski juniorów 15-letnich rozegranych w Ostrowcu Świętokrzyskim w dniach 3-5 marca. Juniorzy 14 letni swoje mistrzostwa Polski rozegrali w Lublinie w dniach 3-5 marca.  Do finałów „A” awansowały dwie zawodniczki Ikara Mielec, uczennice klasy Ic - Julia Gancarz i Wiktoria Malec, zajmując ostatecznie piąte miejsce na dystansach 200 m. Sztafeta 14-letnich zawodniczek Ikara w składzie: W. Malec, Julia O`Hara, J. Gancarz i Emilia Forczek zajęła także wysokie siódme miejsce w wyścigu 4x100m stylem zmiennym. Gratulujemy! Opiekun: Bogusław Omiotek.

 
KLASA 1H W "LEGENDZIE" Drukuj Email

Dnia 8 marca klasa 1H udała się wraz z wychowawczynią panią Moniką Wojtuszewską i panią Anną Janik do kręgielni Legenda.

Uczniowie bawili się świetnie, w przerwie gry odpoczywali przy pizzy uzupełniając utracone kalorie. Pobyt tam okazał się bardzo udany i wszyscy byli zadowoleni z super zabawy.

 
SUKCES ZESPOŁU HORTUS MUSICUS Drukuj Email

W tegorocznym XXXIX Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej SCHOLA CANTORUM w Kaliszu kolejny sukces odniósł  zespół  Hortus Musicus działający przy Samorządowym Centrum Kultury zdobywając Srebrną Harfę Eola. W skład grupy wchodzą uczniowie naszego gimnazjum: Kamil Leśniak, Kalina Rokosz z klasy 3e, Agnieszka Guła z klasy 3b, Patryk Skrzypek z klasy 3f.

Więcej…
 
FINAŁ OMJ DLA HUBERTA PDF Drukuj Email

Hubert Zięba - uczeń kl. 3b pod koniec marca jedzie do Warszawy na ostatni, III etap Olimpiady Matematycznej Juniorów (dawna OMG).
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnego sukcesu!

 
II MIEJSCE CHŁOPCÓW W PIŁCE RĘCZNEJ Drukuj Email

pfina_chlopcW Gimnazjum  w Radomyślu Wielkim odbył się Półinał Powiatowy w Piłce Ręcznej Chłopców. Nasz zespół zajął II miejsce ulegając  gospodarzom oraz  zwyciężając z Gimnazjami nr1 z Mielca i Woli Mieleckej. Skład zespołu: Aleksander Gorzelany, Mateusz Kopala, Paweł Działowski, Mateusz Działowski, Jurczak Igor, Parys Damian, Jakub Witkowski,  Jakub Padykuła, Kamil Nowak, Bartosz Polak. Opiekun drużyny: Elżbieta Lodarska.

 
III MIEJSCE DZIEWCZĄT W PIŁCE RĘCZNEJ Drukuj Email

pfina_dziewczW  Gimnazjum nr 4 w Mielcu odbył się Półfinał Powiatowy w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Dziewczęta z naszego gimnazjum w pierwszym  meczu przegrały z Gimnazjum z Przecławia 7:2, zaś w drugim ulegając 3:2 Gimnazjum nr4 . Skład drużyny: Dyjak Patrycja, Rusek Patrycja, Szwaja Nikola, Barszcz Milena, Skrzyniarz Dominika ,Alicja Wrażeń, Ortyl Gabriela, Głodzik Paulina, Wiktoria Jamróz, Dagmara Cichoń,  Łucja Jarosz. Opiekun drużyny: Elżbieta Lodarska

 
Więcej artykułów…
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 6 z 41

URZĄD MIEJSKI

herb_urzad_miejski_d_36

ARCHIWUM SUKCESÓW

SZKOLNE MOODLE

DĄB PAMIĘCI WŁADYSŁAWA KAWY

KAMPANIA RZECZNIKA PRAW DZIECKA

KINOSZKOŁA

 
 

I TY MOŻESZ POMÓC

Pogoda w Mielcu

Od 2004 roku...

Wyświetla ilość odsłon artykułów : 2864440