INTEGRACJA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH Drukuj Email

PLAKATPoczątek roku szkolnego to nie tylko początek nauki! Uczniowie klas pierwszych spędzali wspólnie czas poza murami szkoły, w przyjaznym otoczeniu przyrody w ośrodku wypoczynkowym w KoloRado lub na leśnym Ranczu. Wspólne gry i zabawy pozwoliły poznać zainteresowania, poczucie humoru kolegów i koleżanek z klasy oraz sprawdzić się jako zespół.
Mamy nadzieję, że przyjazne relacje z chwil integracji wszyscy przeniosą do sal lekcyjnych. Powodzenia!

Więcej…
 
ROK NAUKI W USA PDF Drukuj Email

flaga-usa Program FLEX został zatwierdzony przez Kongres Stanów Zjednoczonych w 1992. Jest on całorocznym, w pełni finansowanym przez Departament Stanu USA programem wymiany uczniów szkół średnich, którzy wyjeżdżają do Stanów Zjednoczonych na cały rok szkolny. Od 24 lat w programie FLEX uczestniczyło blisko 25 000 uczniów ze szkół średnich z Europy, Eurazji oraz Azji Środkowej.
Celem programu jest promowanie wzajemnego szacunku i zrozumienia pomiędzy obywatelami Stanów Zjednoczonych a mieszkańcami określonych krajów. To właśnie dzięki uczestnikom programu Amerykanie mogą dowiedzieć się więcej o kulturze i dziedzictwie narodowym innych krajów, a uczniowie mogą poznać amerykański system szkolny. W roku szkolnym 2017-2018 blisko 900 uczniów wyjedzie do USA w ramach programu FLEX. Każdy stypendysta będzie mieszkał przez rok z rodziną goszczącą w USA i będzie uczył się w amerykańskiej szkole średniej.

Więcej informacji: http://americancouncils.pl
Napisz do nas: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
"ŻYCIOWA DZIESIĄTKA" MIKOŁAJA PDF Drukuj Email

W dniach 9-11.09.2016r. w Krynicy Zdroju odbył sie IX Festiwal Biegowy, jedna z największych imprez sportowych w Polsce. W biegu na 10 km,  tzw. Życiowej Dziesiątce wystartował jeden z naszych uczniów - Mikołaj Chmielowiec (kl. 3E). Linię mety przekroczył z czasem 57 minut i 27 sekund. Dla Mikołaja była to prawdziwa "Życiowa Dziesiątka".
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w bieganiu.

 
WYRÓŻNIENIE W SPORCIE DLA GIM2 PDF Drukuj Email

medal_2016Gimnazjum nr2 zostało wyróżnione dyplomem za zajęcie I miejsca we współzawodnictwie sportowym szkół w ramach Powiatowej Gimnazjady w roku szkolnym 2015/2016. Serdecznie gratulujemy!

 
ZAPRASZAMY DO KINA Drukuj Email

Od października rusza nowa, już VI edycja dobrze wam znanego i cenionego przez gimnazjalistów Programu Edukacji Medialnej „KinoSzkoła”. Ta pozaszkolna forma zajęć otrzymała ostatnio prestiżową nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz posiada certyfikat Filmoteki Narodowej. Interesujesz się kinem, chcesz poznać magiczny świat filmu – to coś dla Ciebie!

Więcej…
 
SPOTKANIA Z RODZICAMI UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH Drukuj Email
Informujemy, że w dniu 15 września 2016 r. (czwartek) o godz. 18.00 odbędą się spotkania wychowawców z rodzicami uczniów klas pierwszych.

Spotkania odbędą się w wyznaczonych salach (wykaz sal znajduje się w tym miejscu).

 
NARODOWE CZYTANIE HENRYKA SIENKIEWICZA Drukuj Email

Dnia 6 września 2016r. w naszej szkole włączyliśmy się w ogólnopolską akcję społeczną Narodowe Czytanie „Quo vadis” H. Sienkiewicza. Grupa uczniów kl. 2F przy współpracy z nauczycielami przygotowała radiowy serwis informacyjny na temat  akcji, patronatu, autora książki oraz jej tematyki. 

Więcej…
 
UBEZPIECZENIE UCZNIÓW 2017/2018 PDF Drukuj Email

Na rok szkolny 2017/2018 Rada Rodziców wybrała ofertę ubezpieczenia NNW firmy InterRisk.

Suma ubezpieczenia 15 000 zł. Składka roczna 47zł 

Oferta ubezpieczenia NNW EDU PLUS ....więcej

 

OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA EDU PLUS

https://www.interrisk.pl/fileadmin/user_upload/OWU_EDU_PLUS_2017_-_final.pdf

 

Ubezpieczenie jest dobrowolne (opłacane przez rodziców uczniów), obejmuje ochroną ubezpieczeniową dzieci 24h/dobę w kraju i za granicą.

Szczegółowe informacje  dostępne w Sekretariacie Uczniowskim.

 
WOJTEK MISTRZEM ŚWIATA PDF Drukuj Email

Modelarze z Mielca wzięli udział w Mistrzostwach Świata Modeli Kosmicznych, jakie odbyły się we Lwowie na Ukrainie w dniach  22 – 30 sierpnia. Wśród reprezentantów Polski znalazł się uczeń naszego gimnazjum Wojciech Koszelski (kl. 2H) oraz świeżo upieczony absolwent Eryk Halaburda. Modelarze są członkami Mieleckiego Towarzystwa Rakietowego działającego w ramach Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu. Liczne zajęcia odbywają się również w hali sportowej Gimnazjum nr 2.
Wojtek Koszelski wylatał trzy tytuły mistrzowskie i stał się tym samym: Mistrzem Świata Juniorów Modeli Kosmicznych w klasie S7, Drużynowym Mistrzem Świata Juniorów Modeli Kosmicznych w klasie S7 oraz Drużynowym Wicemistrzem Świata Modeli Kosmicznych w klasie S5B.

Więcej…
 
NIEPRZECIĘTNA SZKOŁA 2016, NIEPRZECIĘTNY UCZEŃ 2016 Drukuj Email

16 czerwca w SCK odbyła się uroczysta Gala "Młodzi NIeprzeciętni". Wśród nagrodzonych przez Prezydenta Miasta Mielca największą grupę stanowili uczniowie naszej szkoły. Za swoje osiągnięcia otrzymali certyfikaty oraz bony do zrealizowania w różnych sklepach. Grupa nauczycieli - opiekunów naukowych wyróżnionych uczniów odebrała certyfikaty "Nieprzeciętny Nauczyciel". Nasze gimnazjum okazało się być najlepsze w mieście pod względem ilości laureatów i finalistów oraz jest jednym z najlepszych gimnazjów publicznych w wojwództwie. Z rąk pana prezydenta Daniela Kozdęby pani dyrektor Małgorzata Wacławska odebrała statuetkę NIEPRZECIĘTNA SZKOŁA 2016. Najlepszą gimnazjalistką Mielca została nasza uczennica Małgorzata Róg, która otrzymała też statuetkę NIEPRZECIĘTNEGO UCZNIA 2016 ROKU. 

 

 

 

 

 

 

 

Tytuł i certyfikat "Nieprzeciętny Uczeń" otrzymali: Mateusz Bielecki, Mikołaj Broniewski, Wiktoria Cichońska, Piotr Koceniak, Kamil Kolin, Martyna Kulawiec, Daria Piekarz, Małgorzata Róg, Aleksandra Rzeszut, Julia Trzaska, Hanna Wałek, Hubert Zięba

Tytuł i certyfikat "Nieprzeciętny Nauczyciel" otrzymali: Marzena Czubecka, Ewa Dworkiewicz, Elżbieta Gmyrek, Renata Górka, Halina Jakubowska, Robert Kagan, Małgorzata Kisiel, Tomasz Nowakowski, Urszula Pezda, Alina Pieróg, Beata Wiacek, Danuta Wilk, Monika Występek.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 
ŚWIETNE WYNIKI PŁYWAKÓW W FINALE WOJEWÓDZKIM PDF Drukuj Email

pywacy_finaW dniu 10.06.2015 na pływalni GOSiR w Pustkowie odbyły się Finały Wojewódzkie Gimnazjady w pływaniu. Bardzo dobrze zaprezentowała się nasza sztafeta 6x50m stylem dowolnym chłopców, która zajęła pierwsze miejsce w składzie: Maksymilian Cerlich kl. IIIc, Mariusz Data IIIc, Mikołaj Malec IIb, Dawid Książnicki Ic, Patryk Magda Ic. W eliminacjach startowali Konrad Warzecha IIIc i Krystian Labak Ic. Sztafeta dziewcząt zajęła drugie miejsce w składzie: Andrea Litwin IIIc, Kinga Niziołek IIIc, Oliwia Cerlich IIc, Marcelina Madycka Ic. W eliminacjach startowali: Daria Piekarz III d, Patrycja Szydłowska Ic, Oliwia Strugała Ic. Wyścigi indywidualne rozegrano na dystansie 50m w każdym stylu. W stylu motylkowym zwyciężyła Andrea Litwin. W stylu grzbietowym pierwsze miejsce zajął Mikołaj Malec. W stylu dowolnym na 50m najlepszy był Maksymilian Cerlich. Drugie miejsce na 50m stylem motylkowym zajął Krystian Labak. Opiekun: Bogdan Omiotek. Serdecznie gratulujemy!

 
TU WSZĘDZIE JEST MOJA OJCZYZNA Drukuj Email

Podsumowano XI edycję konkursu literackiego 2016 „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”. Laureatką konkursu została Marcelina Cyganowska z klasy 2d, zaś Wiktor Moskał z klasy 1g otrzymał wyróżnienie. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, osoby wyróżnione książki, a laureaci pojechali na wycieczkę do Warszawy, gdzie zwiedzili m.in. Sejm RP oraz Łazienki.

Więcej…
 
MICHAŁ POKAZAŁ KRAJOBRAZY SWOJEJ MAŁEJ OJCZYZNY Drukuj Email

W dniu 14 czerwca 2016 r. w czytelni Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie – Filia w  Mielcu wręczone zostały nagrody laureatom i uczniom wyróżnionym w III edycji Powiatowego Konkursu „Krajobrazy mojej małej Ojczyzny” pod patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego Zbigniewa Tymuły. W rywalizacji wzięło udział 32 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu mieleckiego, którzy przygotowali 134 prace wykonane różnymi technikami plastycznymi oraz fotografie i albumy. Uczeń naszej szkoły Michał Krawiec z klasy 3d otrzymał wyróżnienie.

Więcej…
 
REKOLEKCJE WYJAZDOWE Drukuj Email

PLAKATW dniach 17-18 czerwca 2016 roku odbyły się Rekolekcje Wyjazdowe w Kotani dla klas pierwszych oraz drugich. Opiekunami były panie: Elżbieta Gmyrek i Małgorzata Kisiel oraz księża: Sławomir Szyszka i Tomasz Abram.

Rekolekcje to przede wszystkim umocnienie wiary poprzez modlitwę i poznawanie Pisma Świętego ale także miłe spędzenie czasu z otwartymi i szczerymi ludźmi oraz nawiązywanie nowych przyjaźni.

Więcej…
 
WYRÓŻNIENIE DLA KINGI Drukuj Email

Kinga Kapinos, uczennica klasy 1F otrzymała wyróżnienie za tomik poezji w XVI edycji Powiatowego Konkursu „Wydajemy własną książkę”. Dnia 17 czerwca 2016r. uczestniczyła w uroczystym rozstrzygnięciu konkursu i wysłuchała fragmentów swojej twórczości w wykonaniu artystów GDK w Grochowem.

 
KONKURS BIBLIJNY ROZSTRZYGNIĘTY Drukuj Email

10 czerwca miało miejsce wręczenie nagród konkursu biblijnego,  w którym wzięło udział 39 uczniów.. Zwycięzcą został Wojciech Królikowski (kl. 2a). Uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące Ewangelii według św. Łukasza.
Gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom oraz gorąco zachęcamy pozostałych uczniów do lektury Pisma Świętego!

Więcej…
 
ZWYCIĘZCY SZKOLNYCH KONKURSÓW Drukuj Email

Uczniowie klas pierwszych i drugich brali udział w szkolnych konkursach przedmiotowych. Zwycięzcami zostali: 

  • "Potyczki z fizyką i chemią": I miejsce - Piotr Koceniak (kl. 2e), II miejsce - Kamil Kolin (kl. 2b), III miejsce - Hubert Zięba (kl. 2b)
  • "Szkolny konkurs matematyczny klas pierwszych": I miejsce i tytuł laureata - Arkadiusz Paterak (kl. 1g), Kacper Borys (kl. 1i), Mikołaj Proczek (kl. 1i), II miejsce - Filip Cichoń (kl. 1i), III miejsce - Szymon Dernoga (kl. 1g), Katarzyna Gołąb (kl. 1h). 
 
"WESOŁE NUTKI" WŚRÓD NAS Drukuj Email

PLAKAT16 czerwca gościliśmy "WESOŁE NUTKI" - kolejną grupę przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 4 w Mielcu wraz z opiekunkami. Wzorem poprzedników przyszli do sali fizyki, gdzie czekały doświadczenia i pokazy przygotowane przez naszych gimnazjalistów.
Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem przeprowadzali doświadczenia m. in. przekonali się o działaniu ciśnienia atmosferycznego, oglądali świat w tęczowych barwach, sprawdzali działanie magnesów, soczewek i zwierciadeł. Wielka ciekawość naszych gości i uśmiech na ich twarzach były dla nas największym podziękowaniem za gościnę. 

Więcej…
 
TRZY PUCHARY ERYKA Drukuj Email

Trzech uczniów naszej szkoły wzięło udział w Międzynarodowych Zawodach Modeli Kosmicznych "World Cup In Cracow 2016", połączonych z zawodami Pucharu Polski. Tegoroczne zawody cieszyły się bardzo dużym powodzeniem - wystartowało w nich ponad 60 zawodników z 6 krajów. W rywalizacji wystartowali m.in. Eryk Halaburda z klasy 3d, Wojciech Koszelski z klasy 1h oraz Kacper Krempa z klasy 2f. Z zawodów Eryk wrócił do Mielca z trzema pucharami i awansem do Mistrzostw Swiata, które odbędą się w czasie wakacji na Ukrainie. Serdecznie gratulujemy!

Więcej…
 
KINGA LAUREATKĄ KONKURSU POETYCKIEGO Drukuj Email

Kinga Kapinos, uczennica kl. 1f, uzyskała tytuł laureata XII Międzywojewódzkiego Konkursu Poetyckiego „JA I ŚWIAT”, organizowanego przez WDK w Rzeszowie. Otrzymała III nagrodę za wiersz pt. „Mama”, który został wybrany spośród 138 tekstów gimnazjalistów. 10 czerwca Kinga zaprezentowała swój utwór podczas Gali Laureatów. Gratulujemy!

 
PODSUMOWANIE KONKURSÓW KURATORYJNYCH Drukuj Email

PLAKAT8 czerwca br. w Rzeszowie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Podczas uroczystości z udziałem wojewody Ewy Leniart, zostały wręczone dyplomy i nagrody uczniom uzyskującym wybitne wyniki w konkursach przedmiotowych, tj. laureatom wielokrotnym i zwycięzcom. Wśród wyróżnionych byli uczniowie naszej szkoły: Małgorzata Róg (kl. 3d) - laureatka czterech konkursów oraz Piotr Koceniak (kl. 2e) - laureat dwóch konkursów. Wręczono również dyplomy dla przygotowujących ich nauczycieli. Ponadto nasze gimnazjum uzyskało Certyfikat „Szkoły przyjaznej utalentowanym uczniom”, który z rąk wojewody odebrała pani dyrektor Małgorzata Wacławska. Certyfikat potwierdza szczególne warunki tworzone uczniom przez szkołę w dziedzinie rozwijania zdolności i osiągania sukcesów w konkursach przedmiotowych, organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. 

Na uroczystym podsumowaniu osiągnięć uczniów naszej szkoły spotkali się laureaci i finaliści konkursów kuratoryjnych, ich rodzice i nauczyciele. Uczniowie zostali nagrodzeni bonami na zakup nagród, rodzice otrzymali listy gratulacyjne, nauczyciele podziękowania. Nagrodzeni uczniowie to: Małgorzata Róg (kl. 3d), Piotr Koceniak (kl. 2e), Hubert Zięba (kl. 2b), Wiktoria Cichońska (kl. 3d), Daria Piekarz (kl. 3d), Martyna Kulawiec (kl. 2b), Mateusz Bielecki (kl. 2e), Kamil Kolin (kl. 2b), Aleksandra Rzeszut (kl. 3a), Hanna Wałek (kl. 3d), Julia Trzaska (kl. 3d), Mikołaj Broniewski (kl. 3a).

Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 41

URZĄD MIEJSKI

herb_urzad_miejski_d_36

ARCHIWUM SUKCESÓW

SZKOLNE MOODLE

DĄB PAMIĘCI WŁADYSŁAWA KAWY

KAMPANIA RZECZNIKA PRAW DZIECKA

KINOSZKOŁA

 
 

I TY MOŻESZ POMÓC

Pogoda w Mielcu

Od 2004 roku...

Wyświetla ilość odsłon artykułów : 2864440