OBÓZ WYPOCZYNKOWY „ZDROWO, WESOŁO I BEZPIECZNIE” PDF Drukuj Email

Informujemy, że są jeszcze wolne miejsca na obóz wypoczynkowy dla uczniów gimnazjum. Obóz odbędzie się w dniach 29.07 – 13.08.2016 w miejscowości Karwieńskie Błota. Jego organizatorem jest Hufiec ZHP Mielec. Oferta skierowana jest do rodzin:

  1. objętych Programem Mielecka Karta Rodziny 3+,
  2. w których dochód miesięczny na jednego członka rodziny nie przekracza 800 zł netto,
  3. w innych uzasadnionych przypadkach, omówionych z pedagogiem szkolnym.

Szczegółowych informacji udziela pedagog Monika Zarzyczna – Saja, tel. 17 788 42 86.

 
KONKURS NA REKLAMĘ CZYTELNICTWA ROZSTRZYGNIĘTY Drukuj Email

8 czerwca 2016 roku w mieleckiej filii Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej rozdano nagrody uczestnikom powiatowego Konkursu na plakat promujący czytelnictwo. W konkursie wzięły udział 33 szkoły, w tym 11 gimnazjów. W I etapie konkursu uczestniczyło 607 uczniów, do II etapu komisje szkolne zakwalifikowały 94 uczestników. Nasza uczennica z kl.1e Karolina Wójcik zdobyła wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy Karolinie i równocześnie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie promując czytelnictwo.

 
"KTO CZYTA, ŻYJE PODWÓJNIE" PDF Drukuj Email

18 maja 2016r. w Bibliotece Pedagogicznej w Mielcu odbył się finał Powiatowego Konkursu Czytelniczego. Naszą szkołę reprezentowały 2 uczennice: Julia Krejcz (kl. 1h) i Karolina Kokoszka (kl. 2c). Obie zdobyły tytuł laureata. Gratulujemy! Opiekunami w/w uczennic są panie: Ewa Bryła i Małgorzata Jaśkiewicz.

 
KIERMASZ UŻYWANYCH PODRĘCZNIKÓW DO KLASY TRZECIEJ Drukuj Email

Informujemy, że kiermasz podręczników szkolnych do klasy trzeciej odbędzie się w dniu 17 czerwca (piątek)  od godz.10.00 do godz. 13.00 w sali nr 13.

Uczniowie zainteresowani w dniach 15-16 czerwca (środa-czwartek) od godz. 11.00 do godz. 14.00 w sali nr 13 mogą oddać w komis swoje podręczniki wraz z kartką zawierającą wykaz podręczników wystawionych do sprzedaży, ich ceny, imię i nazwisko oraz klasę ucznia (druk do pobrania w sali nr 13).

Po odbiór pieniędzy lub zwrot podręczników prosimy zgłosić się w dniach 21-23 czerwca (wtorek- czwartek) od godz. 11.00 do godz. 13.00 do sali nr 13.

Serdecznie zapraszamy do udziału w kiermaszu!

 
ZEBRANO 7796 KILOGRAMÓW Drukuj Email

W kończącym się roku szkolnym prowadzona była zbiórka surowców wtórnych, w którą najbardziej zaangażowali się uczniowie z klasy 1g oraz klasy 1i. Ogółem zebrano 7796 kg:  makulatury - 7064,5 kg, plastiku - 651 kg, aluminium - 11,5 kg i baterii - 69 kg.

Najwięcej zebrali uczniowie z klasy 2e - 1284,5 kg oraz z klasy 1i - 977 kg, natomiast indywidualnie: Zdziebło Anna (kl. 2e) - 920 kg, Wąsowicz Antoni (kl. 3b) – 710 kg, Krzyżek Mateusz (kl. 3c) – 522 kg, Szucsán Enikö (kl. 3d) – 372 kg.

 
WŚRÓD NAJLEPSZYCH W OIG Drukuj Email

W dniach 20-22 maja 2016 roku w Gdyni odbyły się Finały X Jubileuszowej Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów. Ta ogólnopolska olimpiada przedmiotowa, skierowana do uczniów szkół gimnazjalnych, jest organizowana na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej przez Stowarzyszenie Talent. W tegorocznych Finałach Olimpiady wzięło udział blisko stu uczniów, którzy na etapie szkolnym i okręgowym uzyskali najlepsze wyniki. Wśród nich znaleźli się reprezentanci naszej szkoły. Hubert Zięba z klasy 2b zdobył tytuł laureata III stopnia, zaś Małgorzata Róg z klasy 3d otrzymała tytuł finalisty. To kolejne sukcesy naszych informatyków. Serdecznie im gratulujemy!

Więcej…
 
SUKCESY WOKALISTEK Drukuj Email

W XXII Miejskim Konkursie Piosenki "Śpiewać każdy może"  Bernadetta Gałda (kl. 3a) w znakomitym stylu zwyciężyła w kategorii gimnazja i szkoły średnie, wykonując piosenkę z repertuaru  A. Majewskiej „Jaki piękny świat”.

W XVI Konkursie Piosenki Angielskiej spośród reprezentantów naszej szkoły najlepszy okazał się duet - Julia Kapusta i Katarzyna Żurek z kl. 2c. Wokalistki otrzymały  nominację do dalszego etapu konkursu i wzięły udział w jego finale, który odbył się w Tarnobrzegu. 

Wszystkim wokalistom gratulujemy wspaniałych występów.

Więcej…
 
SUKCESY W PIŁCE NOŻNEJ PDF Drukuj Email

IMG_7837W dniu 06.06.2016  na Stadionie  Gryfu Mielec zakończył się turniej piłki nożnej gimnazjów o Mistrzostwo Mielca. Zawody odbywały się w hali balonowej przy SP9 od listopada do  kwietnia.W kategorii chłopców i dziewcząt (klasy III) zwyciężyły zespoły Gimnazjum nr 2. Królem strzelców wśród dziewcząt została nasza zawodniczka - Fila Oliwia (7 bramek). Gratulujemy!

 
MIELECKIE ŚWIĘTO NAUKI I TECHNIKI Drukuj Email

PLAKATW dniach 2 – 4 czerwca 2016r. odbył się VII Festiwal Nauki i Techniki w Mielcu, którego byliśmy współorganizatorami. Wśród wielu znakomitych gości znaleźli się m.in. gen. Mirosław Hermaszewski oraz prof. dr hab. Stanisław Dylak.

W ramach festiwalu odbyły się konferencje, wykłady, warsztaty, pokazy dla nauczycieli, młodzieży i dzieci. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Młodzież mogła wykazać się w różnych konkursach, turniejach i zawodach.

Więcej…
 
Mielec Cube Days 2016 PDF Drukuj Email

MIELEC CUBE DAYS 2016 to drugie po ponad 2 letniej przerwie ogólnopolskie zawody speedcubingowe w Mielcu. Tym razem dwudniowe, średniej wielkości. Wśród 80 zawodników z kraju, być może zza granicy /trwa rejestracja/, wystartują między innymi takie nazwiska jak: Tomasz Żołnowski - Mistrz Europy 3x3 2008 Lisbona, Michał Pleskowicz - Mistrz Świata 3x3 2011 Bangkok oraz absolwent Gimnazjum nr 2 - Jakub Kipa - drugi V-ce Mistrz Świata 3x3 2015 Sao Paulo. Najważniejsze punkty programu zawodów: godzina rozpoczęcia: 9.00 sobota , dekoracja zwycięzców /poprzedzona finałem 3x3/; 17.00 niedziela. 

Serdecznie zapraszamy  na zawody w imieniu organizatorów: Zarządu UKS "Atlas" przy Gim. 2  i Dyrekcji ZST w Mielcu.

 mielec_cube_day_plakat

 
TANECZNE SUKCESY Drukuj Email

PLAKATMiło nam poinformować, iż kolejny raz nasi tancerze Emilia Mądry (kl. 1e) i Oskar Żuczek (kl. 1h) swoją determinacją i sportową postawą udowodnili, że marzenia nie mają granic. Na przełomie maja i czerwca odnieśli kolejne sukcesy w turniejach tanecznych zachwycając nie tylko publiczność ale także jurorów.

Więcej…
 
SOLIDARNI Z NIEPEŁNOSPRAWNYMI Drukuj Email

PLAKATJuż trzeci raz w Mielcu Polskie Stowarzyszenie Osób Upośledzonych Umysłowo zorganizowało Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie. Dzień ten jest bardzo ważny nie tylko dla nich, ale także dla nas, ponieważ zwraca uwagę na fakt, że osoby te żyją wśród nas i zasługują na naszą pomoc, zrozumienie oraz akceptację. W marszu wzięło udział wiele osób, wśród nich znaleźli się również uczniowie naszej szkoły - członkowie Samorządu Uczniowskiego pod opieką pani Aliny Pietras i pani Ewy Dworkiewicz oraz członkowie Caritas pod opieką pani Sylwii Miękoś.

Więcej…
 
SUKCESY PLASTYCZNE PDF Drukuj Email

Aleksandra-Bednarz_05_1 W XIV Miejskim Konkursie Ekologicznym "Mnie ta ziemia od innych droższa" laureatkami zostały uczennice: Zuzanna Dyl, Enicö Szucsán , Aleksandra Sokół, Milena Gil.
W konkursie miejskim „Mielec – nasz powiat, nasze miasto" uczennica Enicö Szucsán otrzymała I nagrodę w kategorii aktualny obraz miasta – „Starówka widziana oczami mieszkańców".
W IX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Poezja w obrazach" 2016 – uczennica Aleksandra Bednarz otrzymała I nagrodę, do wiersza W. Szymborskiej „Martwa natura z balonikiem"
W Ogólnopolskim Konkursie „Budujemy razem" na plakat promujący zbiórkę środków na budowę Europejskiego Centrum Hipoterapii dla Dzieci Autystycznych I nagrodę otrzymała klasa II G  – 50% dofinansowanie do 6-dniowej wycieczki do Zakopanego (wych. Urszula Kapuścińska Kopacz).
Wszystkim nagrodzonym GRATULUJEMY!

Więcej…
 
PRZEDSZKOLAKI W NASZYM GIMNAZJUM Drukuj Email

PLAKATW dniu 18 maja do naszego gimnazjum przybyli niezwykli goście. Była to grupa przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 4 w Mielcu wraz z opiekunkami. Celem wizyty była sala fizyki, gdzie czekały doświadczenia i pokazy przygotowane przez naszych gimnazjalistów.
Goście z wielkim zainteresowaniem przyglądali się starszym kolegom i sami również przeprowadzali doświadczenia m. in. "robili" prąd, sprawdzali działanie magnesów, soczewek i zwierciadeł, "wytwarzali" próżnię i miniaturową fontannę oraz "badali" ciecz nieniutonowską. Zaangażowanie i wielka ciekawość naszych gości, uśmiech na ich twarzach i słowa podziękowania dla nas - gospodarzy na długo pozostaną w naszej pamięci. 

Więcej…
 
ORTOGRAFICZNY SUKCES Drukuj Email

W finałowym etapie konkursu ortograficznego „Ortografię można polubić” wyłoniono trzech laureatów i ośmiu finalistów. Laureatkami zostały uczennice kl. 3d: Wiktoria Cichońska, Daria Piekarz i Hanna Wałek. Tytuły finalistek otrzymały: Julia Mazur (kl. 1g) i Martyna Kulawiec (kl. 2b). Te najwyższe wyniki świadczą, że rzeczywiście „ortografię można polubić”. Gratulujemy uczennicom i ich opiekunkom: pani Marzenie Czubeckiej i pani Alinie Pietras.

 
SUKCESY MATEMATYCZNE UCZNIÓW Drukuj Email

W tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny" sukcesy odnieśli nasi uczniowie:

  • kategoria: Kadet - klasa I gimnazjum: wynik BARDZO DOBRY uzyskali: Kacper Borys (kl. 1i), Filip Cichoń (kl. 1i), Mikołaj Proczek (kl. 1i); natomiast wynik WYRÓŻNIONY uzyskali: Katarzyna Gołąb (kl. 1h), Jagoda Bardowska (kl. 1i), Wiktor Moskal (kl. 1g), Patrycja Krajewska (kl. 1h), Nicola Szwaja (kl. 1f), Arkadiusz Paterak (kl. 1g), Bartosz Polak (kl. 1h)
  • kategoria: Kadet - klasa II gimnazjum: wynik WYRÓŻNIONY uzyskali: Katarzyna Rybak (kl. 2e), Kamil Kolin (kl. 2b), Hubert Zięba (kl. 2b), Wiktor Synowiec (kl. 2b)
  • kategoria: Junior - klasa III gimnazjum: wynik WYRÓŻNIONY uzyskali: Małgorzata Róg (kl. 3d), Maciej Król (kl. 3d), Michał Krawiec (kl. 3d).


Wśród laureatów Powiatowego Konkursu Matematycznego Klas Drugich Gimnazjum pod Patronatem Prezydenta Miasta Mielca znaleźli się również uczniowie naszej szkoły. Są to: 
Kamil Kolin (kl. 2b), Kacper Borys (kl. 1i), Damian Słąba (kl. 2a), Hubert Zięba (kl. 2b), Mikołaj Malec (kl. 2b), Piotr Koceniak (kl. 2e), Wiktor Synowiec (kl. 2b), Mateusz Bielecki (kl. 2e).


 
SUKCESY W KOLEJNYCH TURNIEJACH TANECZNYCH Drukuj Email

Dwa ostatnie miesiące przyniosły naszej tanecznej parze kolejne sukcesy: Oskar Żuczek (kl. 1h) i Emilia Mądry (kl. 1e) zadebiutowali w nowej klasie tanecznej 14/15 E wspaniałym tańcem w dwóch stylach stając na najwyższym stopniu różnych turniejów tańca towarzyskiego. 

Gratulujemy tancerzom oraz ich opiekunowi panu Mariuszowi Sosińskiemu i życzymy kolejnych sukcesów

Więcej…
 
PRZECIĄGI LITERACKIE Drukuj Email

Gabriela Piłat (kl. 3d) zdobyła drugą nagrodę w kategorii prozy podczas tegorocznych ,,Przeciągów literackich”. Konkurs adresowany był  do gimnazjalistów i młodzieży szkół średnich i po raz drugi miał charakter otwarty i ogólnopolski zasięg. Do mieleckiego Samorządowego Centrum Kultury nadesłano 87 prac młodych ludzi z Małopolski, Podkarpacia, województw śląskiego i świętokrzyskiego. Gabrysię do konkursu przygotowywała pani Marzena Czubecka.

Więcej…
 
TRZECIOKLASIŚCI W RZEMIENIU Drukuj Email

W czwartek 12 maja uczniowie klas 3a, 3b, 3d, 3f oraz 3g wzięli udział w dniu otwartym Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rzemieniu. Na zwiedzających czekało wiele atrakcji m.in. prezentacja szkoły oraz konkursy z nagrodami.

Więcej…
 
CZTERY PUCHARY I WYJAZD NA UKRAINĘ Drukuj Email

Modelarze z Młodzieżowej Akademii Umiejętności Technicznych „Leonardo” w Mielcu przywieźli cztery puchary z zawodów Pucharu Polski Modeli Kosmicznych we Włocławku. Zawody były jednocześnie zgrupowaniem kadry narodowej. Wśród mieleckich modelarzy wystartowali uczniowie naszego gimnazjum: Wojciech Koszelski (kl. 1h), Kacper Krempa (kl. 2f) oraz Eryk Halaburda (kl. 3d).

Więcej…
 
OSTATNI RAZ W TYM ROKU SZKOLNYM Drukuj Email

W dniu 17 maja 2016 (wtorek), w głównym holu szkoły, od godz. 7.30 do godz. 8.00 odbędzie się ostatnia w tym roku szkolnym ZBIÓRKA SUROWCÓW WTÓRNYCH.

Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 41

URZĄD MIEJSKI

herb_urzad_miejski_d_36

ARCHIWUM SUKCESÓW

SZKOLNE MOODLE

DĄB PAMIĘCI WŁADYSŁAWA KAWY

KAMPANIA RZECZNIKA PRAW DZIECKA

KINOSZKOŁA

 
 

I TY MOŻESZ POMÓC

Pogoda w Mielcu

Od 2004 roku...

Wyświetla ilość odsłon artykułów : 2864440