SUKCES W KONKURSIE PLASTYCZNYM Drukuj Email

W Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego miał miejsce finał Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Przyroda w kolorach" - "Koty duże i małe". Wśród laureatów kategorii Malarstwo znalazły się dwie uczennice naszego gimnazjum: Małgorzata Groele, która zajęła II miejsce i Joanna Zielińska, która otrzymała III miejsce. Wręczenie nagród wraz z podsumowaniem zostało utrzymane w tonie uroczystym, ale ciepłym, przyjaznym. Wszystkich gości powitał zespół wokalno- instrumentalny, który wykonał trzy piękne, melodyjne utwory swojego autorstwa. Następnie, po interesującej przemowie jury na temat rozwoju pasji młodzieży i wręczeniu pamiątkowych książek oraz dyplomów, laureaci wraz z rodzinami zostali zaproszeni do zwiedzenia Ogrodu Botanicznego.

 
MARSZ GODNOŚCI Email

Już czwarty raz w Mielcu Polskie Stowarzyszenie Osób Upośledzonych Umysłowo zorganizowało Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie. Dzień ten jest bardzo ważny nie tylko dla nich, ale także dla nas, ponieważ zwraca uwagę na fakt, że osoby te żyją wśród nas i zasługują na naszą pomoc, zrozumienie oraz akceptację. Wśród uczestników marszu znaleźli się również uczniowie naszej szkoły - członkowie Samorządu Uczniowskiego pod opieką pani Aliny Pietras. 

Tradycją Dnia Godności jest też wręczenie statuetki Niepokonany, wyróżnienia dla osób, które wspierają społeczność osób niepełnosprawnych. Miło nam poinformować, że w tym roku otrzymała ją nasza pani dyrektor Małgorzata Wacławska. Serdecznie gratulujemy!

Więcej…
 
SPOTKANIA Z RODZICAMI Drukuj Email

spot_rInformujemy, że w dniu 31 maja 2017 roku (środa) odbędą się spotkania według następującego harmonogramu:

 • godz. 17.00 z rodzicami uczniów klas pierwszych
 • godz. 17.00 z rodzicami uczniów klas drugich
 • godz. 18.00 z rodzicami uczniów klas trzecich.
 • W czasie spotkań rodzice otrzymają informacje o przewidywanych ocenach końcoworocznych uczniów. Spotkania odbędą się w wyznaczonych salach. 

   
  KOLEJNY SUKCES HUBERTA W OIG Drukuj Email

  W dniach 19-21.05. 2017r. w Gdyni odbył się ogólnopolski finał XI Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów. Po raz kolejny wielki sukces  odniósł uczeń klasy 3B Hubert Zięba, który został laureatem III stopnia. Serdecznie gratulujemy!

   
  "TĘ KSIĄŻKĘ POLECAM DO PRZECZYTANIA" Drukuj Email

  Miło nam poinformować, że Oliwia Brach (kl. I D)  i Julia Ulaszek (kl.2F) zostały laureatkami jubileuszowej X edycji Powiatowego Konkursu Czytelniczego dla gimnazjów powiatu mieleckiego.

  Więcej…
   
  PODSUMOWANIE ZBIÓRKI SUROWCÓW WTÓRNYCH Drukuj Email

  Zakończyła się zbiórka surowców wtórnych, która trwała od września 2016 roku do maja 2017 roku.

  Uczniowie naszej szkoły zebrali w sumie 9732 kg surowców wtórnych w tym: 7686 kg makulatury,  1830 kg plastiku, 148,5 kg baterii oraz 67,5 kg aluminium.

  Najwięcej surowców zebrali uczniowie klas: 2I - 1392,5 kg, 3E - 1331 kg, 2G - 1189,5 kg oraz 2H - 1069 kg.

  W zbiórce wyróżnili się następujący uczniowie: Zdziebło Anna (kl.3E) – 1199 kg, Taraszkiewicz ADrian  (kl. 2H) – 995 kg kg, Kulawiec Roksana (kl.1F) – 762 kg oraz Ćwięka Jakub (kl. 2I) - 716 kg.

  Dziękujemy za aktywny udział w zbiórce surowców i zapraszamy w następnym roku szkolnym!

   
  KOSMICZNIE ZAINSPIROWANI W MIĘDZYNARODOWYM FINALE ODYSSEUS II Drukuj Email

  Bartosz Polak, Wojciech Koszelski, Mikołaj Madej (klasa 2H) zakwalifikowali się do międzynarodowego finału „The Youth for Space Challenge – ODYSSEUS II”. Warszawski finał w dniach 04-07 czerwca 2017,  wyłoni spośród ośmiu projektów najlepszy.
  Trzymamy kciuki za Prospectors z naszego gimnazjum. Mamy nadzieję ze skonstruowany przez nich łazik kosmiczny da im bilet do Centrum Kosmicznego w Gujanie Francuskiej.
  Przygotowany projekt można zobaczyć na kanale You Tube :https://www.youtube.com/watch?v=p_NLDwWh8_w

   
  WIADOMOŚCI MATEMATYCZNE Drukuj Email

  W maju poznaliśmy wyniki międzynarodowego konkusu KANGUR MATEMATYCZNY, który odbył się 16.03.2017. Wynik „bardzo dobry” uzyskał Hubert Zięba (kl. 3b) w kategorii Junior (kl. 3 gimnazjum i I LO) oraz Kacper Borys (kl. 2i) w kategorii Kadet (kl. 1 i 2 gimnazjum). Wynik „wyróżniony” - kategorii Junior uzyskali: Karol Burdzy (kl. 3e), Kamil Kolin (kl. 3b), Victor Synowiec (kl. 3b), zaś w kategorii Kadet: Martyński Tomasz (kl. 1e), Wójcik Wojciech (kl.1e), Krejcz Michał (kl. 1e), Bujak Anna (kl. 1e), Śręba Monika (kl. 1e), Pazdro Daniel (kl. 1e), Bardowska Jagoda (kl. 2i), Krajewska Patrycja (kl. 2h) , Gołąb Katarzyna (kl. 2h), Proczek Mikołaj (kl. 2i), Wiącek Artur (kl. 2f).
  W kwietniu poznaliśmy wyniki Konkursu Matematycznego Mathematicus organizowanego przez I LO w Mielcu w dniu 21.02.2017. I miejsce i tytuł laureata uzyskał Kamil Kolin (kl. 3b), a tytuł finalisty otrzymali: Mateusz Bielecki (kl. 3e), Karol Burdzy (kl. 3e), Piotr Koceniak (kl. 3e), Mikołaj Malec (kl. 3b), Katarzyna Rybak (kl. 3e), Victor Synowiec (kl. 3b), Hubert Zięba (kl. 3b).
  11 maja 2017 dwa czteroosobowe zespoły naszego gimnazjum brały udział w Małej Biesiadzie Matematycznej w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu. Celem spotkania było rozwijanie i pogłębianie zainteresowań matematycznych uczniów gimnazjum, a na uczestników czekały ciekawe zadania, miła atmosfera i niespodzianki.

   
  LAUREATKI POWIATOWEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO PROMUJĄCEGO CZYTELNICTWO Drukuj Email

  W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Biblioteka Pedagogiczna w Rzeszowie filia w Mielcu zorganizowała II edycję Konkursu Międzyszkolnego na Plakat Promujący Czytelnictwo. Laureatkami konkursu zostały uczennice naszego gimnazjum: Zuzanna Grzesiak (kl. 2b) i Karolina Wójcik (kl. 2e). 

  Więcej…
   
  TEMAT LEKCJI: "NISKA EMISJA W NASZYM MIEŚCIE" Drukuj Email

  W dniu 9 maja 2017 roku w naszej szkole odbyła się lekcja edukacyjna na temat „ Niskiej emisji w naszym mieście”.  W lekcji udział wzięli uczniowie, którzy bieżącym roku szkolnym realizują projekty edukacyjne z biologii i chemii, pod opieką pani Urszuli Pezdy i pani Małgorzaty Kisiel. Gościem spotkania była pani Anna Kuciemba, pracownik Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Mielca.

  Więcej…
   
  ŚWIETNE WYNIKI PŁYWAKÓW W FINALE WOJEWÓDZKIM Drukuj Email

  plywacy_2017_fwW dniu 10.05.2017r. na pływalni MOSiR w Dębicy odbyły się Finały Wojewódzkie Gimnazjady w Pływaniu. Bardzo dobrze zaprezentowała się sztafeta 8x50 m stylem dowolnym chłopców, która zajęła I miejsce w składzie: Mikołaj Malec IIIb, Dawid Książnicki, Patryk Magda, Krystian Labak, Mikołaj Kużdżał, Bartosz Krężel, Gabriel Berezak z klasy IIc i Wiktor Warzecha Ic. Sztafeta dziewcząt zajęła II miejsce w składzie: Oliwia Cerlich, Marcelina Madycka, Patrycja Szydłowska, Oliwia Strugała z klasy IIc oraz Julia Gancarz, Emilia Forczek, Wiktoria Malec i Julia O`Hara z klasy Ic. Wyścigi indywidualne rozegrano na dystansie 50 m w każdym stylu. W wyścigu stylem motylkowym pierwsza była Oliwia Strugała, a druga Julia Gancarz. W stylu klasycznym zwyciężyła Julia O`Hara, a Dawid Książnicki był drugi. W stylu grzbietowym pierwszy był Mikołaj Malec,  a Wiktoria Malec zajęła drugie miejsce. W stylu dowolnym Krystian Labak zajął trzecie miejsce. Serdecznie gratulujemy. Opiekun: Bogdan Omiotek

   
  II MIEJSCE DZIEWCZĄT W TURNIEJU PIŁKARSKIM Drukuj Email

  pilka_kolbuszowaW dniu  06.05.2017r. w Kolbuszowej rozegrany został turniej dla dziewczęcych drużyn gimnazjalnych „O Puchar Sokoła”. Uczestniczyły w nim drużyny z gimnazjów Mieleckich Nr1, Nr2 i Nr4 oraz drużyna MUKS Sokół, która reprezentowała szkoły kolbuszowskie. Nasze zawodniczki zwyciężając z Gim1 i Gim4 oraz ulegając drużynie z Kolbuszowej ostatecznie zajęły II miejsce. Skład zespołu: Sylwia Bogdan, Katarzyna Rusin, Klaudia Rzegocka, Agnieszka Skrzypczak, Agata Kazibut i Gabriela Chorązka. Gratulujemy. Opiekun: Piotr Krempa

   
  ORTOGRAFIĘ MOŻNA POLUBIĆ! Email

  Przekonali się o tym nasi uczniowie w finałowym etapie Powiatowego Konkursu Ortograficznego „Ortografię można polubić”. W Ostatnim tygodniu kwietnia wyłoniono trzech laureatów i siedmiu finalistów. Najwyższe miejsca wśród laureatów zajęły uczennice:  Julia Mazur (2G), Katarzyna Gołąb (2H). Tytuły finalistów otrzymali:  Martyna Kulawiec (kl. 3b), Tomasz Martyński (1E). Te najwyższe wyniki świadczą, że rzeczywiście „ortografię można polubić”. Gratulujemy wyników wszystkim uczestnikom konkursu.

   
  ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA Drukuj Email

  226 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszym mieście obchodzona była w sposób bardzo tradycyjny. Po Mszy Świętej w Bazylice św. Mateusza na Starówce, uformował się pochód do przemarszu pod Pomnik Wolności. Po krótkim ale bardzo treściwym programie artystycznym kilkadziesiąt delegacji złożyło kwiaty pod pomnikiem.

  Nasze gimnazjum reprezentowały uczennice klasy 3e: Eliza RobakAnna Zdziebło i Anna  Wojtas pod opieką pani E. Lodarskiej.

   
  PIŁKARZE STALI MIELEC W NASZEJ SZKOLE Drukuj Email

  26 kwietnia w murach naszej szkoły gościła piłkarska reprezentacja Stali Mielec. W ramach programu „Żyjemy zdrowo na sportowo” czołowi piłkarze mieleckiego klubu podzielili się z naszą młodzieżą historią swej dotychczasowej kariery, udzielili wielu cennych i wartościowych informacji, jak zdrowo się odżywiać i ćwiczyć by mieć dobre zdrowie i wspaniałą kondycję.
  Dziękujemy naszym idolom za spotkanie oraz za zaproszenie na mecz z Podbeskidziem Bielsko-Biała i do odwiedzenia klubu, szatni, sal odnowy oraz murawy boiska „od środka”

   
  SMACZNE PROJEKTY EDUKACYJNE Drukuj Email

  O tym, że projekty edukacyjne realizowane w klasach drugich są nie tylko ciekawe ale również smaczne, przekonali nas uczniowie klasy 2b oraz 2d. Uczniowie tych klas wykazali się dużą wiedzą na temat nietypowych dań krajów anglojęzycznych oraz nietuzinkowymi umiejętnościami kulinarnymi.

  Więcej…
   
  ZBIÓRKA SUROWCÓW WTÓRNYCH Drukuj Email

  W dniu 28 kwietnia 2017 (piątek), w głównym holu szkoły, od godz. 7.30 do godz. 8.00 odbędzie się  ZBIÓRKA SUROWCÓW WTÓRNYCH.

  Więcej…
   
  PIERWSZA POMOC NIE MA DLA NICH TAJEMNIC Drukuj Email

  W Zespole Szkół Technicznych w Mielcu odbył się Powiatowy Konkurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej Szkół Gimnazjalnych. Celem konkursu była popularyzacja tematyki pierwszej pomocy wśród młodzieży gimnazjalnej, a zwłaszcza umiejętności praktycznych w tym zakresie.

  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Paulina Cieśla Anna Zdziebło, które zajęły I miejsce, Agata Skiba i Oliwia Lipińska, zdobywczynie III miejsca oraz Nikola Szwaja oraz Marek Marszałek (V miejsce). Dodatkowo Paulina Cieśla zdobyła dwie nagrody indywidualne: za najlepiej wykonaną resuscytacje oraz dla najefektywniejszej zawodniczki.

  Więcej…
   
  SP7- INFORMACJA O LICZBIE UTWORZONYCH KLAS - WAŻNE Email

  Na rok szkolny 2017/2018 Szkoła Podstawowa nr 7 uzyskała zgodę na utworzenie:

  - trzech oddziałów klas I

  - jednego oddziału klas IV

  - jednego oddziału klas VI

  - trzech oddziałów klas VII

  Liczba oddziałów została ustalona na podstawie ilości złożonych wniosków o przyjęcie dziecka do szkoły.

  Wszystkie wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie.

  W sprawach organizacyjnych z rodzicami przyjętych uczniów będziemy kontaktować się telefonicznie lub za pośrednictwem e-mail po 24 kwietnia 2017.

   
  SUKCESY UCZNIÓW W KONKURSACH KURATORYJNYCH Drukuj Email

  Z przyjemnością informujemy, że w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty uczniowie naszego gimnazjum osiągnęli wspaniałe sukcesy, zdobywając:

  • Konkurs Geograficzny: Bielecki Mateusz (kl. 3e) - tytuł LAUREATA, Koceniak Piotr (kl. 3e) - tytuł LAUREATA 
  • Konkurs Informatyczny: Kolin Kamil (kl. 3b) - tytuł LAUREATA, Surdej Jakub (kl. 3a) - tytuł LAUREATA, Zięba Hubert (kl. 3b) - tytuł LAUREATA
  • Konkurs Języka Niemieckiego: Kulawiec Martyna (kl. 3b) - tytuł LAUREATA
  • Konkurs Biologiczny: Koceniak Piotr (kl. 3e) - tytuł LAUREATA, Bielecki Mateusz (kl. 3e) - tytuł FINALISTY, Cisło Kacper (kl. 2g) - tytuł FINALISTY, Guła Agnieszka (kl. 3b) - tytuł FINALISTY, Kulawiec Martyna (kl. 3b) - tytuł FAINALISTY
  • Konkurs Języka Angielskiego: Kulawiec Martyna (kl. 3b) - tytuł LAUREATA, Kolin Kamil (kl. 3b) - tytuł FINALISTY, Stępień Oskar (Kl. 2e) - tytuł FINALISTY
  • Konkurs Języka Polskiego: Piskor Julia (kl. 3e) - tytuł FINALISTY
  • Konkurs Matematyczny:  Zięba Hubert (kl. 3b) - tytuł LAUREATA, Synowiec Victor (kl. 3b) - tytuł LAUREATA, Borys Kacper (kl. 2i) - tytuł LAUREATA, Kolin Kamil (kl. 3b) - tytuł FINALISTY, Malec Mikołaj (kl. 3b) - tytuł FINALISTY, Proczek Mikołaj (kl. 2i) - tytuł FINALISTY
  • Konkurs Historyczny: Cisło Kacper (kl. 2g) - tytuł FINALISTY, Pieróg Krzysztof (kl. 2g) - tytuł FINALISTY
  • Konkurs Chemiczny: Zięba Hubert (kl. 3b) - tytuł LAUREATAKoceniak Piotr (kl. 3e) - tytuł LAUREATA, Kolin Kamil (kl. 3b) - tytuł FINALISTY
  • Konkurs Fizyczny: Bielecki Mateusz (kl. 3e) - tytuł LAUREATA, Kolin Kamil (kl. 3b) - tytuł LAUREATA, Zięba Hubert (kl. 3b) - tytuł FINALISTY.
   
  REKOLEKCJE Z KS. JÓZEFEM Drukuj Email

  W dniach od 29 - 31.03.2017r. uczniowie Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 2 brali udział w rekolekcjach wielkopostnych prowadzonych przez ks. Józefa Partykę w parafii MBNP w Mielcu. 

  Hasła kolejnych dni to: "Po co tu przyszedłeś?", "Pokuta i pojednanie" oraz "Zjednoczenie z Żywym Jezusem". Na każdym kroku było widać zaangażowanie i ciężką prace naszych księży: ks. Sławomira Szyszki, ks. Bartłomieja Musiała oraz. ks. Tomasza Abrama. Dużą role w tworzeniu atmosfery na naszych spotkaniach mieli DJ-je (do tańca i do różańca) SID & MARTINI. Nastrój modlitwy, piękne nabożeństwa oraz nauka ks. Józefa Partyki na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

  Więcej…
   
  Więcej artykułów…
  << Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

  Strona 5 z 40

  URZĄD MIEJSKI

  herb_urzad_miejski_d_36

  ARCHIWUM SUKCESÓW

  SZKOLNE MOODLE

  DĄB PAMIĘCI WŁADYSŁAWA KAWY

  KAMPANIA RZECZNIKA PRAW DZIECKA

  KINOSZKOŁA

   
   

  I TY MOŻESZ POMÓC

  Pogoda w Mielcu

  Od 2004 roku...

  Wyświetla ilość odsłon artykułów : 2813578