"IDŻCIE NA CAŁY ŚWIAT..." Drukuj Email

W Konkursie Biblijnym z Ewangelii według św. Marka zorganizowanym pod hasłem: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!" (Mk 16,15) wzięło udział ponad 180 uczniów naszej szkoły. Wyróżniono 20 uczniów, spośród których zwyciężczynią została Kinga Tchórzewska, druga była Julia O'Hara, trzecia Julia Gancarz, uczennice z klasy 1c. 12 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu. Cała dwudziestka otrzymała wspaniałe nagrody, m.in. koszulki, kubki i książki, dzięki którym mogą pogłębiać swoją wiarę i rozwijać się duchowo.

Więcej…
 
POETYCKI SUKCES AGNIESZKI I KALINY Drukuj Email

8 czerwca odbyła się w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie gala laureatów XIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Ja i Świat”. Nagrody rozdano w czterech kategoriach wiekowych. Wśród gimnazjalistów pierwsze miejsce za wiersz „Dla tych, którzy tutaj będą” zdobyła Agnieszka Skrzypczak z kl. 1h naszej szkoły [nauczyciel p. Marzena Czubecka]! Wyróżnienie za wiersz „Za szybko” otrzymała Kalina Rokosz z kl. 3e [nauczyciel p. Piotr Grzesik]. Każdy laureat otrzymał piękny tomik z nagrodzonymi wierszami, a nasza zwyciężczyni dodatkowo nagrodę ufundowaną przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Galę uświetniły piękne występy grupy baletowej i uczniów szkoły muzycznej.  Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 
KOLEJNY RAZ BYLIŚMY W RZEPEDZI Drukuj Email

 "Powinno się być dobrym jak chleb. Powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny." - słowa św. Brata Alberta Chmielowskiego, który był patronem rekolekcji wyjazdowych naszych uczniów w Rzepedzi.

Więcej…
 
GIMNAZJALIŚCI NA SYMPOZJUM Drukuj Email

W czwartek 8 czerwca grupa uczniów z Gimnazjum Nr 2 w Mielcu wzięła udział w wykładzie „Błogosławiony Roman Sitko - lubię to”, zorganizowanym przez Zespół Szkół Ekonomicznych w Mielcu. Celem spotkania było przybliżenie biografii błogosławionego księdza Romana Sitko – założyciela Bursy. Gimnazjaliści, którzy chcieli wziąć udział w wykładzie musieli kilka dni wcześniej wypełnić ankietę, która określiła jak dużo wiemy o księdzu Sitko. Po wykładzie po raz drugi odpowiadaliśmy na pytania w podobnej ankiecie.

Więcej…
 
Półfinały międzynarodowego konkursu Odysseus II w Warszawie PDF Drukuj Email

W dniach 4-7 czerwca 2017 r. Centrum Badań Kosmicznych zorganizowało w Warszawie półfinały konkursu Europejskiej Agencji Kosmicznej Oddysseus II. Finaliści krajowej edycji konkursu z Polski, Litwy, Łotwy, Francji oraz Grecji spędzili w Warszawie cztery dni pełne zajęć związanych z kosmosem. Nagrodą dla zwycięzcy będzie przejście do finału konkursu w Tuluzie i walka o wyjazd do Centrum Kosmicznego w Gujanie Francuskiej (kosmodrom Kourou) oraz staże w sektorze kosmicznym. 

W warszawskich półfinałach wzięli udział:

W kategorii Pioneers (Uczniowie, 14 – 19 lat) 

 • Eglė Račkaitytė, Irmantas Račaitis, Viktorija Vaitkevičiūtė oraz ich nauczyciel Rigonda Skorulskienė z Liceum Jezuitów Kaunas (Kowno, Litwa),
 • Mikus Lācis, Kārlis Leilands oraz ich nauczyciel Adrejs Sālzirnis z Jelgavas Spīdolas ģimnāzija (Jelgava, Łotwa),
 • Michał Bujniewicz, Daniel Górniak, Grzegorz Maj oraz ich nauczyciel Małgorzata Oszmaniec Czajkowska z LO VI im. Tadeusza Reytana, Warszawa,
 • Aniela Kosek, Kacper Pawlak, Michał Drętkiewicz oraz ich nauczyciel Roman Rumianowski z LO im. Marsz. Małachowskiego, Płock,
 • Piotr Michalski Bartosz Tchorowski Kamil Bokisz oraz ich nauczyciel Waldemar Grabowski z III Liceum Ogólnokształcące im. Prof. T. Kotarbińskiego w Zielonej Górze,
 • Wojciech Koszelski, Mikołaj Madej, Bartosz Polak oraz ich nauczyciel Robert Kagan z  Gimnazjum nr 2 w Mielcu,
 • Maciej Ciszewski, Cezary Troska, Piotr Moska oraz ich nauczyciel Tomasz Andreasik z Liceum Ogólnokształcące nr  12 we Wrocławiu,
 • Radosław Paluch, Jakub Brach, Bartosz Gawroński oraz ich nauczyciel  Jolanta Wadowska z SZSP "Ks. Bosko" w Świętochłowicach.

 

Najlepsze prace z zaprezentowanych w czasie półfinałów wybrało dziewięcioosobowe grono jury składające się z ekspertów zajmujących się na co dzień tematyką konkursową.  W skład jury weszli:

 • prof. Barbara Popielawska, Centrum Badań Kosmicznych PAN; Przewodnicząca jury.
 • Ausma Bruņeniece, nauczycielka Fizyki i Astronomii z Łotwy; Wiceprzewodniczącą Jury
 • Dr hab. Romualda Lazauskaitė, adiunkt, Lithuanian University of Educational Sciences
 • Dr hab. Stanisław Lewiński, profesor nadzwyczajny Centrum Badań Kosmicznych PAN;
 • Dr inż. Piotr Orleański, z-ca dyr. ds. rozwoju technologii Centrum Badań Kosmicznych PAN;
 • Dr Magdalena Sroczyńska-Kożuchowska, Polskie Towarzystwo Astronomiczne;
 • Dr. hab. Beata Wielgus-Kutrowska, Uniwersytet Warszawski;
 • Dr Paweł Wajer, Centrum Badań Kosmicznych PAN.

Odysseus II to międzynarodowy konkurs o tematyce związanej z badaniami kosmicznymi. Realizowany jest w ramach programu Horyzont 2020 przez konsorcjum 14 europejskich instytucji: między innymi przez Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk. Skierowany jest do uczniów i studentów w wieku od 7 do 22 lat. Został podzielony na trzy kategorie wiekowe: Skywalkers, Pioneers i Explorers. Na etapie szkoły podstawowej to konkurs nastawiony na naukę i zabawę – wystarczy stworzyć dzieło artystyczne opierając się na swojej wyobraźni. Na poziomie gimnazjalnym i studenckim zaprasza do stworzenia własnego kosmicznego projektu naukowego na temat związany, z jednym z zagadnień podanych w bogatym zestawie propozycji konkursowych.

 

Projekt edukacyjny Odysseus II finansowany jest przez Unię Europejską w ramach programu Horizon 2020 Research and Innovation, numer grantu 640218. Jest to rozszerzona wersja projektu pilotażowego prowadzonego w latach 2011 – 2013. Konsorcjum projektu składa się z 14 partnerów i 4 instytucji wspomagających z 11 europejskich krajów. Koordynatorem projektu na terenie Polski oraz Litwy, Łotwy i Estonii jest Centrum Badań Kosmicznych PAN. Konkurs w Polsce odbywa się pod patronatem MEN oraz MNiSW.

 

 

 

 
„DO-U-SPORT” PDF Drukuj Email

Zachęcamy rodziców uczniów Gimnazjum nr 2 do wypełnienia ankiety adresowanej do rodziców uczniów ze szkół z powiatu mieleckiego. Ankieta jest realizowana w ramach programu „DO-U-SPORT”, w którym uczestniczy Urząd Miejski w Mielcu. 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSffzvd7CKwUYcBcjQeAq1Yq2SvLihE52aJnXLEoCAUZpFqi7w/viewform?usp=sf_link

 
CZY JEST WŚRÓD NAS PRZYSZŁY ARCHEOLOG? Drukuj Email

Uczniowie klasy ID w dniu 8.06.2017r. wzięli udział w warsztatach archeologicznych połączonych ze zwiedzaniem wystawy czasowej: „Archeologiczna autostrada. Wykopaliska przy wielkich inwestycjach drogowych pod Krakowem”. Zajęcia miały miejsce w Pałacyku Oborskich.

Więcej…
 
"MAŁA INWENTARYZACJA PRZYRODNICZA" Drukuj Email

W dniu 5 czerwca 2017 roku uczniowie naszej szkoły – członkowie kółka biologicznego prowadzonego przez panią Urszulę Pezdę, wzięli udział w projekcie ekologicznym pt. "Mała inwentaryzacja przyrodnicza". Projekt ten realizowany jest przez Nadleśnictwo Tuszyma i ma na celu wykazać jaki wpływ na różnorodność biologiczną ma wycinka drzew i gospodarka komercyjna w lesie.

Więcej…
 
SUKCES W KONKURSIE PLASTYCZNYM Drukuj Email

W Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego miał miejsce finał Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Przyroda w kolorach" - "Koty duże i małe". Wśród laureatów kategorii Malarstwo znalazły się dwie uczennice naszego gimnazjum: Małgorzata Groele, która zajęła II miejsce i Joanna Zielińska, która otrzymała III miejsce. Wręczenie nagród wraz z podsumowaniem zostało utrzymane w tonie uroczystym, ale ciepłym, przyjaznym. Wszystkich gości powitał zespół wokalno- instrumentalny, który wykonał trzy piękne, melodyjne utwory swojego autorstwa. Następnie, po interesującej przemowie jury na temat rozwoju pasji młodzieży i wręczeniu pamiątkowych książek oraz dyplomów, laureaci wraz z rodzinami zostali zaproszeni do zwiedzenia Ogrodu Botanicznego.

 
MARSZ GODNOŚCI Email

Już czwarty raz w Mielcu Polskie Stowarzyszenie Osób Upośledzonych Umysłowo zorganizowało Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie. Dzień ten jest bardzo ważny nie tylko dla nich, ale także dla nas, ponieważ zwraca uwagę na fakt, że osoby te żyją wśród nas i zasługują na naszą pomoc, zrozumienie oraz akceptację. Wśród uczestników marszu znaleźli się również uczniowie naszej szkoły - członkowie Samorządu Uczniowskiego pod opieką pani Aliny Pietras. 

Tradycją Dnia Godności jest też wręczenie statuetki Niepokonany, wyróżnienia dla osób, które wspierają społeczność osób niepełnosprawnych. Miło nam poinformować, że w tym roku otrzymała ją nasza pani dyrektor Małgorzata Wacławska. Serdecznie gratulujemy!

Więcej…
 
SPOTKANIA Z RODZICAMI Drukuj Email

spot_rInformujemy, że w dniu 31 maja 2017 roku (środa) odbędą się spotkania według następującego harmonogramu:

 • godz. 17.00 z rodzicami uczniów klas pierwszych
 • godz. 17.00 z rodzicami uczniów klas drugich
 • godz. 18.00 z rodzicami uczniów klas trzecich.
 • W czasie spotkań rodzice otrzymają informacje o przewidywanych ocenach końcoworocznych uczniów. Spotkania odbędą się w wyznaczonych salach. 

   
  KOLEJNY SUKCES HUBERTA W OIG Drukuj Email

  W dniach 19-21.05. 2017r. w Gdyni odbył się ogólnopolski finał XI Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów. Po raz kolejny wielki sukces  odniósł uczeń klasy 3B Hubert Zięba, który został laureatem III stopnia. Serdecznie gratulujemy!

   
  "TĘ KSIĄŻKĘ POLECAM DO PRZECZYTANIA" Drukuj Email

  Miło nam poinformować, że Oliwia Brach (kl. I D)  i Julia Ulaszek (kl.2F) zostały laureatkami jubileuszowej X edycji Powiatowego Konkursu Czytelniczego dla gimnazjów powiatu mieleckiego.

  Więcej…
   
  PODSUMOWANIE ZBIÓRKI SUROWCÓW WTÓRNYCH Drukuj Email

  Zakończyła się zbiórka surowców wtórnych, która trwała od września 2016 roku do maja 2017 roku.

  Uczniowie naszej szkoły zebrali w sumie 9732 kg surowców wtórnych w tym: 7686 kg makulatury,  1830 kg plastiku, 148,5 kg baterii oraz 67,5 kg aluminium.

  Najwięcej surowców zebrali uczniowie klas: 2I - 1392,5 kg, 3E - 1331 kg, 2G - 1189,5 kg oraz 2H - 1069 kg.

  W zbiórce wyróżnili się następujący uczniowie: Zdziebło Anna (kl.3E) – 1199 kg, Taraszkiewicz ADrian  (kl. 2H) – 995 kg kg, Kulawiec Roksana (kl.1F) – 762 kg oraz Ćwięka Jakub (kl. 2I) - 716 kg.

  Dziękujemy za aktywny udział w zbiórce surowców i zapraszamy w następnym roku szkolnym!

   
  KOSMICZNIE ZAINSPIROWANI W MIĘDZYNARODOWYM FINALE ODYSSEUS II Drukuj Email

  Bartosz Polak, Wojciech Koszelski, Mikołaj Madej (klasa 2H) zakwalifikowali się do międzynarodowego finału „The Youth for Space Challenge – ODYSSEUS II”. Warszawski finał w dniach 04-07 czerwca 2017,  wyłoni spośród ośmiu projektów najlepszy.
  Trzymamy kciuki za Prospectors z naszego gimnazjum. Mamy nadzieję ze skonstruowany przez nich łazik kosmiczny da im bilet do Centrum Kosmicznego w Gujanie Francuskiej.
  Przygotowany projekt można zobaczyć na kanale You Tube :https://www.youtube.com/watch?v=p_NLDwWh8_w

   
  WIADOMOŚCI MATEMATYCZNE Drukuj Email

  W maju poznaliśmy wyniki międzynarodowego konkusu KANGUR MATEMATYCZNY, który odbył się 16.03.2017. Wynik „bardzo dobry” uzyskał Hubert Zięba (kl. 3b) w kategorii Junior (kl. 3 gimnazjum i I LO) oraz Kacper Borys (kl. 2i) w kategorii Kadet (kl. 1 i 2 gimnazjum). Wynik „wyróżniony” - kategorii Junior uzyskali: Karol Burdzy (kl. 3e), Kamil Kolin (kl. 3b), Victor Synowiec (kl. 3b), zaś w kategorii Kadet: Martyński Tomasz (kl. 1e), Wójcik Wojciech (kl.1e), Krejcz Michał (kl. 1e), Bujak Anna (kl. 1e), Śręba Monika (kl. 1e), Pazdro Daniel (kl. 1e), Bardowska Jagoda (kl. 2i), Krajewska Patrycja (kl. 2h) , Gołąb Katarzyna (kl. 2h), Proczek Mikołaj (kl. 2i), Wiącek Artur (kl. 2f).
  W kwietniu poznaliśmy wyniki Konkursu Matematycznego Mathematicus organizowanego przez I LO w Mielcu w dniu 21.02.2017. I miejsce i tytuł laureata uzyskał Kamil Kolin (kl. 3b), a tytuł finalisty otrzymali: Mateusz Bielecki (kl. 3e), Karol Burdzy (kl. 3e), Piotr Koceniak (kl. 3e), Mikołaj Malec (kl. 3b), Katarzyna Rybak (kl. 3e), Victor Synowiec (kl. 3b), Hubert Zięba (kl. 3b).
  11 maja 2017 dwa czteroosobowe zespoły naszego gimnazjum brały udział w Małej Biesiadzie Matematycznej w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu. Celem spotkania było rozwijanie i pogłębianie zainteresowań matematycznych uczniów gimnazjum, a na uczestników czekały ciekawe zadania, miła atmosfera i niespodzianki.

   
  LAUREATKI POWIATOWEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO PROMUJĄCEGO CZYTELNICTWO Drukuj Email

  W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Biblioteka Pedagogiczna w Rzeszowie filia w Mielcu zorganizowała II edycję Konkursu Międzyszkolnego na Plakat Promujący Czytelnictwo. Laureatkami konkursu zostały uczennice naszego gimnazjum: Zuzanna Grzesiak (kl. 2b) i Karolina Wójcik (kl. 2e). 

  Więcej…
   
  TEMAT LEKCJI: "NISKA EMISJA W NASZYM MIEŚCIE" Drukuj Email

  W dniu 9 maja 2017 roku w naszej szkole odbyła się lekcja edukacyjna na temat „ Niskiej emisji w naszym mieście”.  W lekcji udział wzięli uczniowie, którzy bieżącym roku szkolnym realizują projekty edukacyjne z biologii i chemii, pod opieką pani Urszuli Pezdy i pani Małgorzaty Kisiel. Gościem spotkania była pani Anna Kuciemba, pracownik Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Mielca.

  Więcej…
   
  ŚWIETNE WYNIKI PŁYWAKÓW W FINALE WOJEWÓDZKIM Drukuj Email

  plywacy_2017_fwW dniu 10.05.2017r. na pływalni MOSiR w Dębicy odbyły się Finały Wojewódzkie Gimnazjady w Pływaniu. Bardzo dobrze zaprezentowała się sztafeta 8x50 m stylem dowolnym chłopców, która zajęła I miejsce w składzie: Mikołaj Malec IIIb, Dawid Książnicki, Patryk Magda, Krystian Labak, Mikołaj Kużdżał, Bartosz Krężel, Gabriel Berezak z klasy IIc i Wiktor Warzecha Ic. Sztafeta dziewcząt zajęła II miejsce w składzie: Oliwia Cerlich, Marcelina Madycka, Patrycja Szydłowska, Oliwia Strugała z klasy IIc oraz Julia Gancarz, Emilia Forczek, Wiktoria Malec i Julia O`Hara z klasy Ic. Wyścigi indywidualne rozegrano na dystansie 50 m w każdym stylu. W wyścigu stylem motylkowym pierwsza była Oliwia Strugała, a druga Julia Gancarz. W stylu klasycznym zwyciężyła Julia O`Hara, a Dawid Książnicki był drugi. W stylu grzbietowym pierwszy był Mikołaj Malec,  a Wiktoria Malec zajęła drugie miejsce. W stylu dowolnym Krystian Labak zajął trzecie miejsce. Serdecznie gratulujemy. Opiekun: Bogdan Omiotek

   
  II MIEJSCE DZIEWCZĄT W TURNIEJU PIŁKARSKIM Drukuj Email

  pilka_kolbuszowaW dniu  06.05.2017r. w Kolbuszowej rozegrany został turniej dla dziewczęcych drużyn gimnazjalnych „O Puchar Sokoła”. Uczestniczyły w nim drużyny z gimnazjów Mieleckich Nr1, Nr2 i Nr4 oraz drużyna MUKS Sokół, która reprezentowała szkoły kolbuszowskie. Nasze zawodniczki zwyciężając z Gim1 i Gim4 oraz ulegając drużynie z Kolbuszowej ostatecznie zajęły II miejsce. Skład zespołu: Sylwia Bogdan, Katarzyna Rusin, Klaudia Rzegocka, Agnieszka Skrzypczak, Agata Kazibut i Gabriela Chorązka. Gratulujemy. Opiekun: Piotr Krempa

   
  ORTOGRAFIĘ MOŻNA POLUBIĆ! Email

  Przekonali się o tym nasi uczniowie w finałowym etapie Powiatowego Konkursu Ortograficznego „Ortografię można polubić”. W Ostatnim tygodniu kwietnia wyłoniono trzech laureatów i siedmiu finalistów. Najwyższe miejsca wśród laureatów zajęły uczennice:  Julia Mazur (2G), Katarzyna Gołąb (2H). Tytuły finalistów otrzymali:  Martyna Kulawiec (kl. 3b), Tomasz Martyński (1E). Te najwyższe wyniki świadczą, że rzeczywiście „ortografię można polubić”. Gratulujemy wyników wszystkim uczestnikom konkursu.

   
  Więcej artykułów…
  << Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

  Strona 5 z 41

  URZĄD MIEJSKI

  herb_urzad_miejski_d_36

  ARCHIWUM SUKCESÓW

  SZKOLNE MOODLE

  DĄB PAMIĘCI WŁADYSŁAWA KAWY

  KAMPANIA RZECZNIKA PRAW DZIECKA

  KINOSZKOŁA

   
   

  I TY MOŻESZ POMÓC

  Pogoda w Mielcu

  Od 2004 roku...

  Wyświetla ilość odsłon artykułów : 2864440